10.02.2022 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Důležitá je kvalitní technika i servis

Výběr kvalitní a spolehlivé zemědělské techniky je velmi důležitý, u soukromého zemědělce, který vykonává téměř veškeré práce sám, dvojnásob. Bezproblémový provoz pak musí zajistit profesionální a rychlý servis. Soukromý zemědělec Michal Darebníček ze Staré Vsi našel obojí u společnosti P & L, spol. s r. o., v Kroměříži.

Soukromý zemědělec Michal Darebníček hospodaří v okolí obce Stará Ves, ležící nedaleko hranice Zlínského kraje. Zemědělství má v krvi, předkové po otci i matce byli zemědělci.

Zemědělskou výrobu začal provozovat po maturitě v roce 1992, poté, co jeho matka získala v restituci dříve zabavený majetek. „Začínali jsme se starou technikou na 40 ha zemědělské půdy, z nichž byla část vlastní a část pronajatá. V živočišné výrobě jsme se věnovali chovu prasat,“ vzpomíná. V současné době hospodaří na 170 ha, z nichž je 166 ha orné půdy a 4 ha trvalých travních porostů, a věnuje se již pouze rostlinné výrobě.

Ta je zaměřena na pěstování tržních plodin. V osevním postupu se střídají obilniny – ozimá pšenice, jarní ječmen a oves nahý, které doplňuje kukuřice či sója a řepka.

Při zajišťování úkolů v zemědělské výrobě je kvalitní a spolehlivá technika naprosto nezbytná. Její správný výběr, vzhledem k tomu, že je hospodář na vše sám, je proto velmi důležitý. V parku techniky bychom našli stroje různých značek od několika prodejců, velmi důležité postavení mezi nimi však má společnost P & L, spol. s r. o., konkrétně její středisko v Kroměříži, s nímž při nákupu a následném servisu techniky Michal Darebníček již dlouhá léta spolupracuje.

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec ze Zlínského kraje. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down