10.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Důležitá je technika i servis

V Zemědělském družstvu Křižanovsko dlouhá léta spolupracují s prodejcem zemědělské techniky ze Stránecké Zhoře. Firma AGROCENTRUM ZS, s. r. o., dodala zemědělskému podniku již řadu traktorů a další techniky. Kvalitní techniku doplňuje profesionální servis, který je pro každého zákazníka minimálně stejně důležitý, jako vlastní technika.

Zemědělské družstvo Křižanovsko se sídlem ve stejnojmenné obci hospodaří na Žďársku. Provozovat rozsáhlou zemědělskou a přidruženou výrobu vyžaduje dostatek kvalitní, výkonné a spolehlivé techniky. Při jejím nákupu a následném servisu spolupracuje Zemědělské družstvo Křižanovsko se společností AGROCENTRUM ZS, s. r. o., ze Stránecké Zhoře.  Není to spolupráce výhradní, nicméně počet dodaných strojů jasně dokládá, že je rozhodně významná. „Naše spolupráce trvá od vzniku firmy v roce 2006,“ vzpomíná jednatel a vedoucí prodeje Ing. Ludvík Kuřátko. Prvním strojem dodaným do Křižanova byl traktor, ke kterému se v průběhu času přidaly další stroje, včetně závěsné techniky. Tu tvoří stroje na zpracování půdy, setí i manipulační technika pro živočišnou výrobu. V případě traktorů družstvo vsadilo na značku Massey Ferguson. V provozu jich má sedm s výkonem od 90 do 300 koní.

 

Dobrá investice

Mezi nejdůležitější stroje na každém statku patří secí stroj. V Křižanově jej vybírali loni na podzim. „Postupně jsme testovali stroje sedmi výrobců při setí ozimé pšenice na 320 ha,“ vysvětluje předseda představenstva družstva Ing. Filip Hudec a dodává: „Nakonec jsme vybrali univerzální secí stroj Kuhn Espro 6000 RC se záběrem šest metrů, který nás oslovil technickým zpracováním, způsobem nastavení, předním páskovým smykem, funkčním přítlakem i schopností kvalitně zakládat drobnosemenné plodiny, v našem případě hořčici, vojtěšku a řepku.“ Secí stroj má dnes za sebou první sezónu a v Křižanově investice rozhodně nelitují, stejně jako u další dodané techniky, jejíž výčet by byl dlouhý.

Profesionální servis

V družstvu jsou spokojeni nejen s technikou, ale i s poskytovaným servisem. „Středisko ve Stránecké Zhoři je blízko a tamní servisní technici mají potřebné znalosti. Řadu problémů s nimi vyřešíme pouze po telefonu, a to i večer nebo o víkendu,“ říká s uznáním Ing. Hudec a dodává: „Takto poskytovaný servis je významnou přidanou hodnotou strojů.“

Celý článek najdete v 10. čísle Farmáře.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down