10.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elektrický kompaktní kolový nakladač – italská inovace pro udržitelnou budoucnost

Nový elektrický kompaktní kolový nakladač, který byl úspěšně představen na významných mezinárodních veletrzích, jako jsou ConEXPO v Las Vegas a Agritechnica 2023 v Hannoveru, nabízí významné výhody z hlediska nízké hlučnosti a nulových emisí. Díky těmto vlastnostem je vhodný zejména pro provoz v uzavřeném prostředí, kde nejsou povoleny emise oxidu uhličitého, na nočních staveništích a ve všech aplikacích, které jsou citlivé na hluk. Tento typ stroje navíc zaručuje vysoký výkon a nižší provozní náklady, než vozidla s dieselovým pohonem.

Ciro Casapulla, vedoucí vývoje produktů pro stavebnictví společnosti CNH, podrobně vysvětlil nový elektrický model a zdůraznil, jak se v Lecce vždy inovovalo a jak to v případě elektrifikace znamená změnu paradigmatu: "Nenahradili jsme pouze vznětový motor bateriemi. Návrh jsme kompletně přepracovali a vycházeli jsme také z technologií a výpočetních technik, typických pro letecký průmysl. Za prvé tím, že se sníží hmotnost, odstraní se tam, kde to není potřeba, a to rozumným a kalibrovaným způsobem, aby se zvýšil výkon a zachovala autonomie stroje".

Významné snížení hmotnosti

Snížení hmotnosti kolového nakladače, kterého bylo dosaženo také díky speciálnímu "příhradovému" výložníku, vedlo ke zlepšení zatížení při překlápění: lehký výložník znamená, že hmotnost je přesunuta dozadu, a tím vzniká i vyšší nosnost a ještě lepší stabilita. Další důležitou inovací, převzatou z velkých modelů se vznětovým motorem, je elektrohydraulické ovládání, které v kombinaci s elektrickým pohonem umožňuje maximalizovat účinnost a ovladatelnost stroje při práci.

Výdrž 3 až 6 hodin

Nový elektrický model nakladače od výrobce CNH má dojezd 3 až 6 hodin v závislosti na typu aplikace. Dobíjení lze provádět z domácí elektrické zásuvky se standardní 230 V palubní nabíječkou nebo volitelnou rychlonabíječkou, která dokáže dobít lithium-iontovou baterii o kapacitě 23 kWh z 20 % na 80 % za pouhou jednu hodinu, což je doba přestávky na oběd. To umožňuje nepřetržité používání po celý pracovní den.

Vývoj udržitelných pohonů

Nový elektrický kompaktní kolový nakladač, 100% Made in Italy, zdůrazňuje závazek společnosti CNH investovat do technologií pro vývoj alternativních a udržitelných pohonů a zároveň potvrzuje strategické ústřední postavení závodu v Lecce ve výrobním prostředí společnosti.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down