10.12.2023 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firma Mulag se prezentovala na Agritechnice

Na veletrhu Agritechnica 2023 měla svůj stánek také firma Mulag. Jednou z novinek byla i sekací hlava typ ECO 1200. V rámci palety produktů řady ECO-Nature-Pro jde o výborné řešení pro všechna teleskopická ramena, pracující bez současného sběru posečené hmoty.

Nová hlava je vhodná pro sečení příkopů se současným splněním všech požadavků na ekologicky udržitelnou údržbu okolí silnic. Nová sekací hlava ECO 1200 využívá nový princip sečení, vyvinutý speciálně pro splnění požadavků na ekologii. Horizontální řez s malými noži v sekací hlavě Mulag je koncipován tak, že zároveň se nevytváří žádný sací efekt. Posečená hmota zůstává v porostu, stejně tak jako přítomná mikroflóra.

Robustní a efektivní žací ústrojí

Nově vyvinuté žací ústrojí je robustní a současně efektivní. Pracuje šetrně, podobně, jako žací nosník u klasického žacího stroje. Vertikálně se otáčející nože umožňují výšku sečení 10 až 15 cm. Sekací hlava pod minimální výšku sečení 10 cm nezasahuje, což podporuje zachování přirozené mikroflóry v porostu. Zároveň se sekací hlava při práci neopírá o průběžný válec, ale má malé jen vodicí válečky. Tak působí k organismům v porostu šetrněji.

Dále má Mulag v nabídce ještě sekací hlavu ECO 1200 plus. Posečená hmota je přímo od této hlavy odebírána a odváděna do zásobního vozu.

Proporcionální ovládání

Sekací hlava typ ECO 1200 byla součástí kombinace MKM 700. Sekací hlava na čelním rameni byla vybavena hydraulickým válcem pro ovládání sklápění, nabízeným na přání. V rozsahu 850 milimetrů je možný příčný posuv. Hlava se ovládá proporcionálně pomocí CAN-Bus a nechybí ani odlehčování systémem m/tronic.

Uvedená zařízení byla agregována s nosičem Mercedes-Benz UnImog U 430. Ten měl za kabinou připojeno ještě rameno, osazené mulčovací hlavou Mulag BRK 1200. Tato hlava je vhodná pro drcení křovin a náletů o průměru až do 80 mm v lese či podél železnice nebo polí. Od axiálního pístového hydromotoru je pomocí řemenů poháněn mulčovací rotor s 11 noži o záběru 1200 mm. Prostřednictvím rychlovýměnného systému lze mulčovací hlavu zaměnit za pilu na větve.

Sekačky Mulag na traktoru Claas

Na stánku firma Mulag prezentovala i možnost agregace jejích zařízení se standardními traktory. Traktor Claas Arion 550 v oranžových barvách byl osazen sekačkou krajnic MULAG typ MRM300 spolu se sekačkou typ MLM200. Sekačka MRM 300 je připojena přes čelní upínací desku a pohon je veden od čelního vývodového hřídele traktoru. Automatika snímání, pracující v závislosti na ujeté dráze, je určena pro vysekávání kolem směrových sloupků a ochranných silničních uzávěrů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down