27.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FPT Industrial vystavoval udržitelná řešení na Agritechnice 2023

Na předním světovém veletrhu zemědělských strojů Agritechnica 2023 v Hannoveru v oddělení Systems and Components vystavovala v hale číslo 15 společnost FPT Industrial, značka skupiny Iveco Group.

Na této klíčové události společnost FPT Industrial předvedla své přední postavení v sektoru zemědělských pohonných jednotek. Tento výrobce má již kompletní portfolio motorů, pokrývající všechny aplikace. Těší se rostoucímu počtu spokojených zákazníků.  Celosvětová roční produkce činí již více než 100 000 zemědělských motorů. Své přední postavení potvrzuje FPT Industrial průkopnickými inovacemi a vylepšeními, z nichž ty nejvýznamnější byly v průběhu veletrhu představeny na Tiskové konferenci na stánku J07.

Produktivita versus udržitelnost

Podle vize značky jsou zemědělci 21. století více než kdy jindy nuceni k tomu, aby vyvažovali požadavky na produktivitu s požadavky udržitelnosti. To je důvod, proč se značka zaměřuje na neustálé zdokonalování vznětových motorů ve spojení se zaváděním udržitelných paliv, jako je vodík a biometan. FPT Industrial je i nadále průkopníkem v oblasti elektrických pohonů s nulovými lokálními emisemi a hybridních řešení.

Zbrusu nově pojatý stánek

Uvedený závazek pěkně vyjadřovaly vystavené motory. Návštěvníci je mohli obdivovat a do detailu zkoumat ze všech stran uvnitř zbrusu nového stánku, navrženého na základě výsledků studie provedené společně s Polytechnickou univerzitou v Miláně. Studie analyzovala globální uhlíkovou stopu stánku s ohledem na materiál, přepravu zboží a osob, spotřebu energie během veletrhu, instalaci a demontáž a některé další faktory.

XC13 H2 – Vodík vstupuje do hry

Na veletrhu se dočkal premiéry nový XC13, první vícepalivový motor společnosti FPT Industrial, ve vodíkové verzi. FPT Industrial nevěří vodíkovým palivovým článkům, ale naopak spalování vodíku ve spalovacím motoru. XC13 je navržen se společným základem, zároveň ale je optimalizován pro provoz s více palivy, od nafty a zemního plynu – včetně biometanu – až po vodík a obnovitelná paliva. Praktické zkušenosti s provozem nového motoru XC13 v náročných podmínkách za nízkých teplot již existují – díky testovacímu nasazení první sněžné rolby na světě s vodíkovým pohonem Prinoth Leitwolf h2Motion.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down