15.09.2016 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednoosé kultivační traktory

S jednoosými kultivačními traktory a nosiči se můžeme setkat při mnoha činnostech a v různých odvětvích. Nabízejí se v několika výkonových třídách a jsou určeny pro méně i více náročná nasazení.

Hobby technikou nazýváme stroje, určené pro využití na zahradách okolo rodinných domů a rekreačních objektů. Poměrně rozsáhlá je nabídka tzv. farmářské techniky, tedy techniky určené pro náročnější nasazení, čemuž odpovídá celková konstrukce strojů a rovněž nabídka a úroveň příslušenství. Jednoosé kultivační traktory mají své zástupce také v oblasti vysoce profesionální techniky, kdy se využívají pro provádění parkových úprav, profesionální přípravu půdy a povrchů pro pokládání trávníkových koberců a pro různé terénní úpravy.
Konstrukce těchto modelů odpovídá nejen náročnosti nasazení a využití, ale také náročnosti agregovaného příslušenství a jeho provedení. Jednotliví výrobci výše uvedené zahradní a komunální techniky pak řadí dané modely do různých výkonových kategorií, a to jak podle provedení základních konstrukčních prvků, tak podle svého pohledu na určení daných modelů. Setkáváme se tak s případy, kdy modely jednoho výrobce jsou zařazeny do určité výkonové kategorie a jednoosé kultivační traktory jiných výrobců stejné či velmi blízké koncepce a technického provedení jsou dodávány jako modely jiné konstrukční třídy. To samé platí při porovnávání modelů výrobců v různých zemích, kdy podle některých měřítek jde o modely z kategorie hobby, výrobce však takový produkt řadí do řady farmářských produktů.*

Článek Ing. Filipa Javorka si přečtete v 9. čísle časopisu Farmář.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down