07.03.2019 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každý den čerstvé a kvalitní krmivo

Společnost T-AGRO CZ, s. r. o., je česká firma, kterou drtivá většina zemědělců zná jako dodavatele náhradních dílů a spotřebního materiálu na zemědělskou techniku vyrobenou u nás i v zahraničí. Již méně známo je, že firma T-AGRO nabízí také zajímavou službu.

Společnost T-AGRO provozuje jednu speciální službu. Tou je lisování a balení krmiva do válcových balíků dvěma lisy Göweil LT-Master. Na základě objednávky firma T-AGRO přistaví zákazníkovi v určený den stroj včetně obsluhy (linku lze v případě zájmu doplnit řezačkou Kemper Champion C3000 s drtičem zrna UNI – CRACKER). Sklizená hmota je kontinuálně navážena k lisu, který lisuje balíky ve velikosti od 0,6 do 1,15 m s hmotností od 600 do 1000 kg. Lisovat a balit lze silážní kukuřici, řepné řízky, pivovarské mláto, senáž i kukuřici CCM. Výhodou tohoto způsobu konzervace je nejvyšší možná kvalita krmiva, snadná manipulace s balíky a minimální ztráty krmiva zvětráváním.
Jedním ze zákazníků firmy T-AGRO je soukromý zemědělec Václav Kubát hospodařící v obci Dobříčkov mezi Benešovem a Vlašimí. „Hospodařit na svém jsem začal už na podzim roku 1990. Vystoupil jsem z družstva, kde jsem pracoval ve funkci zootechnika a navázal na tradici předků,“ vzpomíná Václav Kubát. Začínal na necelých 5 ha, dnes hospodaří na 245 ha zemědělské půdy, z nichž je 214 ha orné půdy a 31 ha tvoří trvalé travní porosty.*

Celý článek vychází v březnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down