Kolové kloubové nakladače

Kolové kloubové nakladače představují velmi rozšířenou skupinu manipulační techniky, a to jak v zemědělství, tak také v komunálním sektoru a stavebnictví. Koneckonců výrobci této manipulační techniky dodávají rozmanitá provedení uzpůsobená pro různá odvětví.

Někteří výrobci nabízejí řadu určenou pro zemědělství a jiné výrobní řady pro stavebnictví a ostatní segmenty trhu. Zemědělské verze nabízejí výbavu umožňující nasazení nakladačů na nezpevněných plochách, při manipulaci a nakládání zemědělských materiálů a rovněž při provozu v prašném prostředí rostlinné a živočišné výroby.
V některých případech jsou modely určené zejména pro stavebnictví vyráběny v různých odstínech žluté, zatímco zemědělské modely pro zemědělství v typické zelené barvě. Kloubové modely jsou poměrně oblíbené pro svoji obratnost, malý poloměr otáčení a v případě výkonných modelů také pro vysokou nakládací kapacitu. U kompaktních a středně výkonných modelů se setkáme s alternativou kloubového řízení, s řiditelnými oběma nápravami. Z pohledu konstrukce ramene se setkáme se standardní nakládací výškou, se zvýšeným dosahem a s teleskopicky výsuvným ramenem. *

Článek Ing. Filipa Javorka si přečtete v dubnovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *