26.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní technika ze západu Čech

Mezi významné prodejce zemědělské techniky v západních Čechách patří společnost KLAS - BOHEMIA a. s., sídlící v obci Zruč-Senec v okrese Plzeň-sever. Na trhu se zemědělskou technikou působí od 5. září 1997, od roku 2015 pak jako dceřiná společnost firmy AGRALL zemědělská technika a. s. Ve svých střediscích zajišťuje prodej a servis zemědělské techniky značek Claas, Väderstad a Kverneland.

Portfolio firmy tvoří jak motorové, tak i závěsné zemědělské stroje. Základním pilířem je německá technika značky Claas. Nabídka tohoto výrobce je opravdu široká, zahrnuje sklízecí mlátičky, samojízdné řezačky, traktory, kolové nakladače a teleskopické manipulátory a dále také závěsnou techniku na sklizeň píce, tedy žací stroje, obraceče, shrnovače, lisy a senážní vozy. Výše zmíněný sortiment závěsné techniky doplňují stroje švédského výrobce Väderstad, specialisty na zpracování půdy a setí. Třetí značkou v nabídce západočeského prodejce je Kverneland. „Z výrobního programu norské firmy Kverneland prodáváme stroje, které chybí v sortimentu značek Claas a Väderstad, tedy především mechanizační prostředky na ochranu a výživu rostlin, pluhy či rozdružovače balíků, další techniku pak na základě individuálních požadavků zákazníků,“ vysvětluje ředitel společnosti Ing. Václav Kasl a dodává: „Do nabízeného sortimentu je nakonec třeba zahrnout i doplňkové nářadí, jako jsou lžíce, vykusovače siláže, kleště na balíky či čelní nakladače. V tomto sortimentu se zdárně vyvíjí také spolupráce se společností Manatech, z níž vyplývá nabídka výrobků značky Quicke.

Oblast, v níž společnost působí, zahrnuje především západ Čech. „Naše obchodní aktivity se soustřeďují na území Plzeňského a Karlovarského kraje a Rakovnicka, tedy oblasti Chebska, Sokolovska, Karlovarska, Tachovska a dále Plzně města, Plzně-jihu, Plzně-severu, Rokycan a Rakovníka,“ vyjmenovává oblasti působení Ing. Kasl. Region, i po odevzdání okresů Příbram a Beroun nově vzniklému středisku v Sedlčanech, je to rozsáhlý a díky velkému počtu provozované techniky pak zejména v sezóně servisně náročný. Firma KLAS - BOHEMIA působí na dvou místech. Ve středisku Zruč-Senec pracují tři prodejci strojů, pět servisních techniků vybavených servisními vozy a dva pracovníci ve skladu náhradních dílů. Středisko Odrava u Chebu zajišťuje prodej strojů a náhradních dílů v oblasti okresů Cheb, Sokolov a Karlovy Vary.*

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Plzeňského kraje.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down