05.09.2023 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kypřič BEDNAR Strip-Master EN pro technologie Strip-till

V souvislosti se změnami v legislativě i se změnou klimatu se bude dostávat stále více do popředí technologie Strip-till. K jejím výhodám patří lepší hospodaření s vláhou oproti celoplošnému zpracování půdy a účinná ochrana půdy proti půdní a větrné erozi. Český výrobce zemědělské techniky BEDNAR vyrábí kypřič BEDNAR Strip-Master EN.

Kypřič BEDNAR Strip-Master EN může být vybaven osmi kultivačními jednotkami, ale lze jej osadit i dvanácti jednotkami pro výsev například řepky či sóji. Potom jsou jednotky uspořádány v přesazení, aby byla zachována možnost volného pohybu hmoty strojem. Při kontaktu s překážkou chrání pracovní orgány proti poškození nyní nově systém hydraulického jištění. A dláta mohou být nově objednána i v provedení LongLife.  

Variabilní výbava

Kypřiče BEDNAR Strip-Master EN se vyznačují značnou variabilitou vybavení. Mohou být doplněny o sadu pro aplikaci minerálního hnojiva, ukládaného do jedné nebo i do dvou rozdílných hloubek, anebo rozdělovací hlavou pro aplikaci kejdy. Kejda je ukládána do dvou hloubek současně, aby se zabránilo odtoku hnojiva po svahu na svažitých pozemcích. Řada kypřičů BEDNAR je u uživatelů ve střídavém nasazení v obou popsaných aplikacích. K přednostem kypřičů patří snadné nastavování i nízká energetická náročnost.  

Nový čelní zásobník

Pokud bude zájem současně s pásovým zpracováním půdy ukládat do půdy hnojivo, pak si zásobu minerálního hnojiva může vézt traktor s sebou v novém čelně neseném zásobníku Seed Box SB 1600. Jedna komora má kapacitu 1600 litrů a pro vyšší preciznost při dávkování je konstruována jako přetlaková. Pro snížení zatěžování kol přední nápravy traktoru může být zásobník vybaven pneumatikovým pěchem V Ring a možná jsou i přídavná závaží.

Hnojivo je od zásobníku vedeno do zadní části traktoru pomocí hadic od dvou vývodů o průměru 2 x 140 mm. Nechybí ani pracovní senzor v podobě spínače třetího bodu. Kypřič provádí precizní aplikaci hnojiva.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down