11.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

LEMKEN Rubin 10 nově v záběru deseti metrů

Firma LEMKEN se již také pochlubila svými novinkami, které má přichystané na další sezónu – formou Tiskových dnů ve Francii. Jedná se o novinky z oblasti zpracování půdy i ochrany rostlin. Do první skupiny patří krátké talířové brány Rubin 10 v novém, desetimetrovém pracovním záběru.

Stejně, jako menší provedení série Rubin 10, disponuje i nový top model Rubin 10/10 000 symetrickým uspořádáním svých talířů. I přes použití talířů o průměru 645 milimetrů se nový Rubin 10 pyšní povolením pro přepravu po evropských silnicích rychlostí až 40 km/h.

Plynulá práce bez ucpávání

Nové krátké talířové brány mohou být na přání vybaveny hydraulicky ovládanou opěrnou nohou, usnadňující jejich odpojování a opětovné připojování k traktoru. Ozubené talíře ve dvou řadách umožňují celoplošné zpracování půdy a to již od sedmi centimetrů pracovní hloubky. Rozteč záběru talířů činí 140 milimetrů a umožňuje plynulou práci bez ucpávání – i při velkých objemech organického materiálu. Každý vydutý talíř stroje LEMKEN Rubin 10/1000 je vybavený jištěním proti přetížení s odpruženým dorazem, které snižuje zatížení rámu stroje.

Propracované kopírování

Nový Rubin 10 přichází s mnoha přednostmi. Tak například pracovní pole jsou zavěšena výkyvně, aby dokázala optimálně kopírovat povrch pozemku. Při práci ve velmi zvlněném terénu anebo při zpracování půdy na svazích zajišťuje trvalé udržování pracovní hloubky systém výkyvu „iQ-Contour“, nabízený na přání. Hydraulicky ovládané nastavení pracovní hloubky umožňuje plynule a pohodlně reagovat na proměnlivé podmínky přímo z kabiny traktoru i v průběhu jízdy. Na souvratích se velký podmítač otáčí na svém opěrném válci. Válec je uložen v ložiskách s velkou stabilitou. S velkou kontaktní plochou tento válec zajišťuje stabilitu podmítače a minimalizaci zhutnění půdy.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down