25.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lisy Claas Variant umí nabídnout vyšší slisovanost i snadnou obsluhu

S novou řadou svinovacích lisů Variant 500 se konstruktérům firmy Claas podařilo při optimalizaci lisovací síly dosáhnout výrazného pokroku v komfortu ovládání a údržby.

Nová řada svinovacích lisů Variant 500 firmy Claas zatím čítá šest modelů. Lisy Claas Variant 560 a 565 mohou lisovat balíky o průměru od 0,90 do 1,60 m, Variant 580 a 585 až do 1,80 m. Variant 560 RF a 580 RF přitom využívají spirálový plnicí rotor Roto Feed. Čtyři modely Variant 560, 565, 580 a 585 mohou být vyrobeny v provedení RC se spirálovým hvězdicovým řezacím rotorem Roto Cut. Dokážou tak formovat balíky s vysokým stupněm slisování.

S robustním pohonem

Provedení lisů Variant 565 RC a 585 RC s pohonem heavy-duty a sedmnácti nožovým řezacím ústrojím je určeno k profesionálnímu využívání a pro případ, kdy převažuje sklizeň zavadlé hmoty. K pohonu se využívají zesílené řetězy, silnější vkládací rotor se zdvojenými hvězdicemi o tloušťce osmi milimetrů a speciální provedení má i systém jištění nožů. Oproti dvojici dalších lisů Variant RC, osazených osvědčeným čtrnáctinožovým řezacím ústrojím a teoretickou délkou řezanky 70 mm, disponují tyto dva lisy sedmnáctinožovým řezacím ústrojím pro teoretickou délkou řezanky 60 mm.

Vyšší slisovanost v obvodové vrstvě

Díky nově vyvinuté regulaci bylo docíleno i vyšší slisovanosti v obvodové vrstvě balíků. Tak jsou balíky také odolnější vůči povětrnostním vlivům. A zemědělci, kteří sklízejí do válcových balíků seno z luk, si mohou u nové řady lisů Claas Variant 500 ještě precizněji nastavovat měkké jádro balíků. Za všech sklizňových podmínek je možné si nezávisle na sobě nastavovat průměr měkkého jádra a úroveň slisovanosti píce v něm.

Rovněž i výměnu rolí síťoviny firma Claas usnadnila. Role síťoviny jsou nyní na lisu v příznivější poloze – o 25 centimetrů níže. Záměna rolí je tak jednodušší a bezpečnější. O spolehlivé ukončení vázání každého balíku se stará nově vyvinutá brzda sítě, fungující nezávisle na zvoleném průměru balíku. Díky této brzdě je za všech situací zaručeno napnutí sítě na konstantní úrovni.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down