06.12.2021 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lisy pro službaře i zemědělské podniky

Český výrobce vakovacích lisů EURO BAGGING, s. r. o., působí prostřednictvím sítě prodejců, agentů a distributorů ve více než 35 zemích. Jeho nabídka je široká, zahrnuje silážní a senážní lisy, silážní vaky, šrotovníky pro skladování mačkaného vlhkého zrna, technologie skladování suchého zrna ve vacích, kompostovací technologie, silážní program a další.   

Nabídku lisů tvoří celkem šest senážních a silážních lisů, z toho pět traktorem poháněných a jeden samojízdný. Všechny vyráběné stroje mají dvě polohy – pracovní a přepravní a osvědčený systém pomaluběžného rotoru a podávacího stolu s PVC pásem. Tato technologie nabízí uživateli všestrannost a jistotu dokonale naplněného vaku. Lisy EURO BAGGING dokážou

kvalitně lisovat do vaků travní senáže jak po řezačce, tak po samosběracích vozech, vojtěškové senáže a senáže z obilovin – GPS, kukuřičnou siláž, cukrovarnické řízky, pivovarské mláto a vedlejší produkty z lihovarů, mačkané a šrotované zrno – CCM a celé suché či vlhké zrno.

Všechny mají ve standardní výbavě nástavky na bočnicích podávacího stolu. U strojů EB 310 LG, EB 316 LG a EB 310 GM lze vakovat bez zadní brány. Hlavní brzdnou funkci plní vnitřní lanová smyčka, zbytek brzdného tlaku se aplikuje brzdami v kolech.

Na letišti v Kameni u Pelhřimova firma vystavovala vakovací lis EB 310 LG, který je nejžádanějším lisem z portfolia výrobce. Jeho přednostmi jsou: optimální rychlost, stabilita, vysoký výkon a rovnoměrné naplnění vaku. Potěší i rychlost přípravy na vakování.

Silážní lis EB 310 LG má hydraulický systém přizpůsobený na Load Sensing s úsporou paliva traktoru. Volit lze ze dvou velikostí tunelů – menší kombinace 2,4 + 2,7 m nebo větší 2,7 + 3 m. Všechny tunely mají prodloužení pro eliminaci boulí na silážním vaku.

Nyní lze tento lis ovládat i z pohodlí kabiny traktoru, obsluha nemusí lis obsluhovat pouze z plošiny.

Pro lepší orientaci je lis osazen soustavou kamer, které jej snímají z různých stran a obraz přenáší na monitor. Lis, dříve vybíraný především službaři, si již našel cestu i do zemědělských podniků. Pro agregaci je nejvhodnější traktor o výkonu 200 k, minimální doporučený výkon je 160 k.

Bohatá je i nabídka vaků, zahrnující silážní vaky na kukuřici, travní senáž a siláž nebo cukrovarnické řízky. Jejich průměr se pohybuje od 1,5 do 3,6 m, nejpoužívanější u nás jsou vaky o průměru 2,7 a 3 m. Volit lze i délku vaků – 45; 60; 75 a 90 m (vyrobit však lze vaky až do délky 150 m).*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down