18.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Manipulační technika Caterpillar na Agritechnice

Manipulace, stavební úpravy, údržba meliorací …….. pro celou řadu prací v zemědělském podniku se nechá vhodně využívat stavební technika. Takové v zemědělství využitelné manipulační a stavební stroje vystavuje na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru firma Caterpillar.

V hale č. 6 není možné přehlédnout manipulační techniku výrobce Caterpillar nejnovější generace v různých výkonových kategoriích. Z nakladačů výkonové kategorie 13 až 15 t se tam leskne novotou čelní kolový nakladač Caterpillar 926. Oproti běžným kolovým nakladačům Caterpillar pro stavebnictví je tento model spíše malý a kompaktní. Nicméně v zemědělství je to spíše výhodou.

Systém inteligentního řízení spotřeby

S výkonem motoru 125 kW, tj. 170 k a hmotností 13 tun bude mít tento nakladač dostatek tlačné síly pro rozhrnování řezanky na silážních žlabech. V závislosti na charakteru manipulovaného materiálu může být nakladač vybaven lopatou o objemu 1,9 až 5 krychlových metrů.

Motor Cat C7.1 disponuje vysokým točivým momentem v nízkými otáčkách. Systém inteligentního řízení spotřeby společnosti Caterpillar monitoruje vstupy obsluhy a dostupnost výkonu, aby stroj pracoval s maximální efektivitou. Výběr výkonových režimů umožňuje vybrat si mezi maximální úsporou paliva nebo zvýšeným výkonem motoru i hydraulického systému.

Průchodnost v obtížných podmínkách lze zlepšit plně uzamykatelnou nápravou předního diferenciálu, kterou lze zapnout i za jízdy při plném točivém momentu. Na přání Caterpillar nabízí volitelný samosvorný diferenciál na zadní nápravě, který umožní lépe zvládat stoupání v těžkých podmínkách.

Z kompaktních nakladačů je k vidění model Caterpillar ZL60T. Provozní hmotnost se pohybuje v rozmezí 6 až 6,5 tuny a výkon motoru je 55,4 kW, tj. 75 k. Díky teleskopickému rameni dosahuje větší výšky zdvihu až do 4,8 m.

Minirypadlo na stavbu i údržbu krajiny

Slavná rypadla Caterpillar zastupuje minirypadlo Cat 309 CR s hmotností 8,9 t. Poháněno je motorem o výkonu 55,4 kW/75 k a může pracovat do hloubky až 4,6 m. Dlouhý podvozek poskytuje rypadlu lepší stabilitu. Nová generace má zvýšený výkon jak hydraulického systému, tak i pojezdu, lze tedy všechny práce vykonávat efektivněji. Pomocné hydraulické čerpadlo je ideální pro provoz přídavných zařízení náročných na energii souběžně s pojezdem. Se strojem lze provádět i údržbu například polních cest a mezí ve spojení s hlavicemi výrobce Westtech.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down