13.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MaterMacc Spa pod křídly Pöttinger

Mezi poslední akvizice rakouské společnosti Pöttinger, významného evropského výrobce zemědělské techniky, patří od listopadu loňského roku převzetí italské společnosti MaterMacc Spa a její postupné začlenění do koncernu Pöttinger. 

Akvizice se týká především kategorie secích strojů. Italská firma MaterMacc Spa se dlouhodobě specializuje na vývoj a výrobu přesných secích strojů s mechanickou i pneumatickou distribucí osiva a pleček. Budoucí aktivity se budou týkat především kategorie přesných secích strojů, které se nejvíce podílejí na tržbách výrobce. Tyto stroje také obohatí sortiment značky Pöttinger.

Postupný přechod

Během přechodné fáze zůstane původní označení strojů. Také obchodní a servisní síť i dodávky náhradních dílů bude dočasně zajišťovat firma MaterMacc Spa, nově však v koordinaci se zástupci firmy Pöttinger. V následném období budou produkty postupně integrovány do portfolia firmy Pöttinger, při dodržování a uplatňování vysokých standardů.

Italský výrobní závod v San Vito al Tagliamento se v budoucnu stane centrem pro výrobu přesných secích strojů ve skupině Pöttinger Agricultural Engineering GmbH. Komplexním úkolem pro všechny zúčastněné tak bude zavedení výrobních procesů a systémů nového vlastníka. Podle předsedy představenstva společnosti Gregora Dietachmayra  v postupném převzetí firmy MaterMacc Spa vidí vedení společnosti vynikající možnost poměrně rychle rozšířit sortiment spolehlivých produktů o technologie přesného setí. Touto akvizicí učinilo další krok směrem k vytvoření úspěšné budoucnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down