21.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderně koncipované kolové nakladače

Ve spolupráci s výrobcem Liebherr nabízí firma Claas od roku 2018 na mnoha evropských trzích kolové čelní nakladače do zemědělství. A to ve třech modelových řadách s celkem jedenácti modely s rozsahem hmotnosti od 4,6 do 20 tun a výkony motoru od 46 do 245 k.

V roce 2021 obdržely dvě vlajkové lodě nakladačů Claas Torion, modely Torion 1913 a 2014, zvýšenou zvedací sílu i vyšší maximální výšku zdvihu. Poté se inovace dotkly i střední kategorie těchto výkonných kolových nakladačů Claas. Ve výložníku je integrována nově vyvinutá Z-kinematika, která se vyznačuje zesíleným a prodlouženým ramenem s větším hydraulickým válcem. Zesílená jsou také čerpadla hydrauliky. Těmito úpravami se zvýšila zvedací síla i narostla i výška zdvihu. Stlačením tlačítka na joysticku je zaručeno stoprocentní paralelní vedení.

Více síly pro větší lopaty

Díky nové Z-kinematice je k dispozici především ve spodní části dráhy zdvihu k dispozici výrazně více vylamovací síly. Nové nakladače mají i více zvedací síly a mohou pracovat se lžícemi o větším objemu či s ještě většími adaptéry na manipulaci s balíky. U velkoobjemových lopat je k dispozici pro těžké hmoty objem až 4,5 metru krychlového a až 7 metru krychlového pro lehké hmoty, u vysokovýklopné lopaty až 4,5 metru krychlového.

Užitečné asistenční systémy

Nové kolové nakladače Claas Torion jsou nejenom silnější a výkonnější, ale také inteligentní. Kromě navracení lopaty si obsluha může uložit do paměti horní a spodní koncovou polohu výložníku pro dva druhy příslušenství. Umožňuje to automatika zvedání a spouštění výložníku. Další usnadnění práce obsluhy pak přináší asistent vyklápění. Všechny modely nakladačů Claas Torion střední kategorie mohou být na přání vybaveny vážicím systémem. To je obzvlášť užitečné zařízení při práci v provozech bioplynových stanic anebo při poskytování služeb.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down