18.01.2024 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderně koncipované lisy s ovíječkou

Pro zemědělce, kteří upřednostňují sklizeň do válcových balíků, vystavovala firma Pöttinger na veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru lis s integrovanou baličkou. Označení Impress 3160 VC Pro znamená, že přísluší do řady 3000 a variabilní lisovací komora lisu umí formovat balíky o průměru 0,8 - 1,55 m se šířkou 1,2 m.

Balíky mohou mít hmotnost až 1000 kg a součástí lisu je integrovaná ovíječka. Nově může být i lis Impress v sólovém provedení vybaven vázáním balíku do fólie. Přitom lze používat fólii o šířce až 1400 mm a potom je balík převázán i přes hrany.

Zjednodušení vkládání fólie

Nové role takové fólie ale nejsou zrovna lehké (hmotnost padesát kilogramů). Pöttinger myslí na obsluhu a vyvinul zjednodušený systém pro vkládání fólie do lisu. Výměnu role usnadňuje otočný nakládací stojan. Tuto nakládací pomůcku si lze k lisu objednat na přání.

Do zásobníků na role po obou stranách lisu firmy Pöttinger lze uschovat dvakrát osm rolí balicí fólie nebo dvakrát šest rolí balicí fólie a dvakrát po jedné roli pro obvodové fóliové vázání. Spolu se dvěma držáky náhradních rolí pro síťovou nebo obvodovou fólii v přední části lisu je tato zásoba dostatečná pro dlouhé pracovní dny. Pro země s povolenou přepravní šířkou nad tři metry jsou k dispozici také pneumatiky se šířkami 620 mm a 710 mm.

Nová jednotka vázání

Pod kryty nových lisů Impress řady 3000 je ukryta celá řada vylepšení a zároveň se rozšířila nabídka výbavy na přání. To osvědčené zůstalo zachováno – výkyvný sběrač, plnicí rotor Liftup či řezací ústrojí, osazené až 32 noži. Hlavní inovací u lisů Impress je zcela nově vyvinutá jednotka vázání. Optimalizovaná je brzda válečku vázání. Role s konstantním předpětím lze používat nezávisle na průměru. Maximální šířka role je 1400 mm. Vázací jednotka může být vybavena rolí sítě nebo fólie. Role již není brzděna elektricky, ale hydraulicky. Hodnoty nastavení pro síť a fólii se ukládají samostatně.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down