Moderní konstrukce ramen

Společnost AKP působí na trhu s postřikovou a čerpací technikou. Patří k předním výrobcům postřikovačů. Unikátní jsou její karbonová ramena pro postřikovače, která vyrábí jako jediná na světě. Zajišťuje též kompletní servis aplikační techniky a čerpadel Annovi Reverberi a Hypro.
Stánku AKP na brněnském výstavišti dominoval moderní tažený postřikovač AKP 4000/24C s kompozitovými rameny potaženými kevlarem. Ramena jsou vlastním produktem a patentem společnosti AKP. Mezi jejich přednosti patří pružný kompozitový nosník, který přirozeně tlumí vibrace a kmitání. Ramena mají vysokou pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. V expozici byl vystaven jeden třímetrový modul, jehož hmotnost nepřesáhla 1,5 kg. Pomineme-li mechanické poškození způsobené extrémním nárazem, je materiál ramen prakticky nezničitelný. K tomu přispívá i odolnost vůči agresivním látkám. Zákazníkům užívajícím starší modely postřikovačů jakékoli značky nyní společnost AKP nabízí možnost výměny původních ramen za tato kevlarová. Rozpětí ramen se pohybuje od 18 do 40 metrů. Hmotnostní úspora může být proti klasickým ocelovým konstrukcím až 1000 kg. Ve fázi zkoušek je pak nová konstrukce těchto ramen se systémem podpory vzduchu.
Společnost AKP nabízí nesené postřikovače, nejčastěji s objemem nádrže 600 až 1200 l a tažené v řadě ekonomické EKO (2000 až 3000 l) nebo Maxi (3000 až 4000 l) s možností odpružené oje a nápravy včetně natáčení a kopírování stopy traktoru. AKP vyrábí i samochodné stroje s nádržemi o velikosti od 2000 do 5000 litrů na podvozcích Mazzotti s motory Perkins.
Součástí expozice byla i výstava náhradních dílů. Firma AKP je pro ČR A SR výhradním dovozcem komponentů pro postřikovače, např. keramických trysek pro postřikovače ALBUZ, ventilů, filtrů, plastových fitinek, držáků či elektroniky pro zemědělství ARAG, pístových a písto-membránových čerpadel a regulačních jednotek Annovi Reverberi nebo odstředivých a válečkových čerpadel a trysek Hypro.
Zajímavý byl i funkční model automatického naklápění ramen s ultrazvukovými senzory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *