09.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní mechanické i pneumatické secí stroje Amazone

Na úvod představování techniky před tribunou akce Amatechnica 2024 vzpomněli majitelé firmy Amazone výročí 75 let svých secích strojů. V rámci akce Amatechnica 2024 byla připravena samostatná výstava, kde si každý zájemce mohl historické secí stroje Amazone prohlédnout zblízka – od secího stroje za koně až po první secí kombinace s vířivými bránami. Jakou technikou se selo v první polovině dvacátého století, dobře demonstrovala souprava traktoru Lanz Bulldog se secím strojem Amazone D3 o záběru dvou metrů.

Při předvádění na akci Amatechnica 2024 navázal na historické secí stroje v současnosti vyráběný mechanický secí stroj Amazone Cataya Special Ecoline. Zajímavostí je spojovací systém Quick Link pro agregaci s rotačními bránami. Smart Centrum dovoluje z levé strany kompletně nastavit secí stroj během krátké chvíle.

Velký pneumatický secí stroj

Pro požadavky na vysokou plošnou výkonnost při setí přichází firma Amazone v letošním roce s novinkou, secím strojem Cirrus 9004-2C Grand o záběru devíti metrů. V letošním roce bude tento stroj firma Agrotec u zájemců předvádět.

Dalším předvedeným byl secí stroj Amazone Primera DMC 6000-2C o záběru šesti metrů. Se svou osvědčenou nožovou botkou je tento secí stroj vhodný nejen pro přímé setí do nezpracované půdy, ale i pro setí do mulče či i na zoraných polích. Nicméně právě při přímém setí nejvíce projeví své přednosti – vysoká plošná výkonnost při nízké tahové náročnosti. Nožové botky při práci uvádějí do pohybu jen malé množství půdy, což také znamená využití půdní vláhy na maximum. Také secí stroj Primera DMC 6000-2C může být ovládaný pomocí ISOBUS.

Setí s úsporou vláhy i nákladů

Secí stroj Amazone Primera DMC 6000-2C zakládá porosty s meziřádkovou vzdáleností 18,75 anebo 25 cm. V současnosti, kdy se hledá řešení pro setí s úsporou vláhy, nákladů a času, by i tento secí stroj mohl být zajímavý. Ukazuje se, že není nutné sveřepě trvat na dosavadních roztečích řádků 12,5 anebo 15 cm, ale možné jsou i rozteče větší. Na Slovensku již dva secí stroje Amazone Primera DMC pracují – k plné spokojenosti majitelů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down