13.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesené pluhy Amazone Teres 300 V a kvalitní práce

Firma Amazone si stále doplňuje sortiment svých pluhů. Na Amatechnice 2024 tak mohla představit nový nesený otočný pluh. Nesený pluh Amazone Teres 300 V byl v provedení pětiradličném, ale k rámu může být připojen ještě další pár orebních těles. Anebo pak je možné až dva páry orebních těles odebrat a pracovat s pluhem čtyřradličným.

Následná úprava tahové linie na pluhu Amazone Teres 300 V  je jednoduchá díky nastavovacímu centru s paralelogramem. Jednoduché je i nastavení záběru prvního orebního tělesa, které je standardně hydraulické.

Memory válec usnadňuje otáčení

U pluhu Teres 300 V je možné z kabiny traktoru plynule měnit šířku záběru všech orebních těles. Samostatný hydraulický válec funguje jako memory válec – nejprve pluh srovná a teprve potom je možné jej na souvrati otočit. Při obracení i velké šestiradličné verze tak zůstává pod opěrným kolem dostatek volného prostoru.

Kombinované kolo funguje i při přepravě

Toto kolo pluhu Amazone Teres 300 V  je konstruováno jako kombinované – může tedy fungovat i jako pomocné při přejezdech s pluhem po silnicích. Postačuje k tomu pouze přesunout dvojici čepů. Aby při otáčení pluhu toto kolo netrpělo rázy, je vybaveno hydraulickým tlumičem rázů. Prezentovaný pluh měl mechanické nastavování hloubky orby pomocí vřetene, ale možné je i nastavování hydraulické, stejně jako plyno-hydraulické non stop jištění orebních těles.

I pro své nesené pluhy Teres 300 V nabízí firma Amazone možnost instalace ramene pro tažení kotoučového pěchu. 

Videoukázka přibližuje práci pluhu Teres 300 V při praktických ukázkách v průběhu velké polní akce Amatechnica 2024 v Německu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down