05.06.2024 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový pneumatický secí stroj firmy Amazone při práci

Na akci Amatechnika, kterou uspořádala firma Amazone v Německu, se kromě jiného představila také novinka v oblasti nesených pneumatických secích strojů s názvem Centaya-C 3000 Special. Jednalo se o zástupce nových menších nástavbových secích strojů Centaya-C Special.

Secí stroj Centaya-C 3000 Special je vybavený dvoukomorovým zásobníkem s kapacitou 1500 litrů. Firma Amazone nabízí secí stroje Centaya-C Special v pracovních záběrech 3, 3,5 m a 4 m.

Efektivní využití vstupů

Zásobník osiva secího stroje Centaya-C Special s kapacitou 1500 litrů je rozdělen v poměru 70 : 30. Do zásobníku je tak možné uložit dva rozdílné komponenty s kapacitou 1050 a 450 litrů.

Secí stroj Centaya-C SpecialISOBUS ovládáním bude oba tyto komponenty dávkovat nezávisle na sobě a velice precizně. Elektricky poháněné výsevní válečky s plynulou regulací otáček dovolují realizovat výsevky v širokém rozpětí od 0,5 až do 400 kg/ha při pracovní rychlosti 10 km/h.

Nadávkovaná osiva jsou následně proudem vzduchu transportována do segmentové rozdělovací hlavy a odtud do secích botek. U dopravy jednoduchou cestou jsou osivo a hnojivo dopravovány postupem tzv. Single-Shoot společně do jedné výsevní botky, která do půdy zapraví osivo i hnojivo do jedné výsevní rýhy.

Až tři různé materiály najednou

Kombinovaná aplikace osiva a hnojiva podporuje počáteční vývoj rostlin obilnin. Hnojivo je mladým vyvíjejícím se rostlinkám ihned k dispozici. Myslitelný je i výsev dvou odlišných druhů osiv. Každý ze dvou výsevních válečků může dávkovat osivo v jiném množství. Pokud potřebuje majitel secího stroje při jedné jízdě aplikovat ještě třetí materiál, pak může být secí stroj Amazone Centaya-C Special doplněn o rozmetadlo mikrogranulátů Micro plus. Zásobník o objemu 110 l se namontuje na secí stroj.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down