13.06.2023 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní výroba v Saverne

Společnost KUHN CENTER CZ uspořádala letos na jaře návštěvu největšího evropského výrobce závěsné zemědělské techniky, firmy Kuhn. Zástupci sítě prodejců společně se svými zákazníky navštívili oba výrobní závody ve francouzském městě Saverne. Původní závod uprostřed města, který píše svoji historii již více než sto padesát let, a moderní komplex na okraji města, otevřený v roce 2008.

V první části reportáže jsme vás seznámili s historií a současností firmy Kuhn a poté zahájili návštěvu výrobních závodů tím původním v centru města Saverne. Doprovázeli jsme materiál od jeho příjmu přes kontrolu kvality až po další zpracování – obrábění, svařování a lisování. Navštívili jsme i místní slévárnu, pýchu firmy Kuhn. V této druhé části se podíváme na výrobní linky a další pracoviště.

Výroba v centru města

V původním závodě v Saverne se vyrábí stroje na sklizeň pícnin (kromě největších modelů, které se montují v novém závodě MGM), rotační brány a půdní frézy.

Vyrábějí se zde i jednotlivé součásti, které se následně soustředí na montážních linkách, kde se z nich kompletují různé komponenty strojů. Montážních linek je v původním závodě čtrnáct a čtyři z nich jsou určeny právě pro částečnou montáž komponentů strojů před finální montáží.

Komplex na okraji města

Protože se závod umístěný uprostřed Saverne na ploše 22 ha již neměl kam rozpínat, muselo se vedení podniku poohlédnout po nových pozemcích. Našlo je na okraji města. Nový výrobní areál v Monswiller s rozlohou 36 ha, vybudovaný investicí 27 mil. eur, byl otevřen v roce 2008. Moderní závod, splňující všechny potřeby současné výroby, byl v průběhu provozu dále rozšířen ve prospěch skladu náhradních dílů a skladovaných strojů a dalších provozů.

Výroba v MGM opět začíná příjmem, ať již dílů vyrobených v druhém závodě, nebo dodaných subdodavateli, včetně odběru náhodných vzorků ke kontrole kvality. 

Součástí nového závodu je i nejmodernější prášková lakovna. Nalakované díly musí být nejen esteticky dokonalé, ale vrstva barvy musí být také pružná a odolná a musí poskytovat dlouhodobou ochranu. Proto na kontrolním stanovišti každý den kontrolují odolnost barvy proti nárazu a ohybu. Jak již bylo řečeno, kvalita strojů je pro firmu Kuhn opravdu na prvním místě.

Na osmi montážních linkách ve čtyřech halách se montují širokozáběrové stroje na sklizeň pícnin, secí stroje a postřikovače.

Více se dočtete v týdeníku Zemědělec.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down