25.07.2023 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Naše pole již po třiadvacáté

V tradičním termínu se letos uskutečnil již třiadvacátý ročník výstavy pro zemědělce – Naše pole v Nabočanech na Chrudimsku. Celostátní přehlídka polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstava zemědělské techniky, kterou pořádá naše vydavatelství se, také tradičně, konala pod záštitou ministra zemědělství a Pardubického kraje. 

Vyspělou zemědělskou techniku vystavovalo 36 prodejců, někteří z nich své stroje také aktivně předváděli. Letošním hlavním tématem odborného semináře a praktických ukázek byly nejnovější technologie a lokálně cílené a variabilní aplikace kapalných látek. 

Po velkém loňském úspěchu se v rámci výstavy uskutečnil druhý ročník česko-slovenského mistrovství v orbě s koňským zápřahem, kterého se zúčastnili oráči z obou zemí. Novinkou pak bylo krajské mistrovství v orbě historickými traktory. Obě soutěže se setkaly s velkým zájmem návštěvníků. A těch letos opět nebylo málo, dokonce s počtem atakujícím hranici 6000 překonali loňský ročník. To potěšilo nás jako pořadatele, ale především vystavovatele, kteří si pochvalovali vysokou návštěvnost svých stánků a expozic. Druhým pozitivním číslem byla účast tří set studentů, nastupující generace, která bude uplatňovat v zemědělské praxi nové technologie.   

Při výčtu vystavovatelů nesmíme zapomenout ani na stánky ministerstva zemědělství, řady organizací, svazů, výzkumných ústavů, středních škol a univerzit a samozřejmě také bankovního sektoru.

Pomyslná brána výstavy se pro letošek zavřela a nezbývá, než se těšit na příští ročník, který přinese jednu podstatnou změnu. Sejdeme se na jiném místě České republiky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down