01.01.2024 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejvýkonnější Steyr Terrus

Jedním z "highlightů" stánku společnosti CNH na výstavě Agritechnica, byl nový nejvýkonnější model řady Steyr Terrus, traktor Steyr 6340 Terrus CVT,. Model je nejvýkonnějším traktorem výrobního portfolia Steyr a doplňuje dva menší modely 6290 Terrus CVT a 6315 CVT. Nový 6340 Terrus CVT, vyráběný stejně jako ostatní modely Terrus CVT v závodě STEYR v rakouském St Valentin, používá nový systém číslování zavedený i v ostatních řadách STEYR, kdy poslední tři čísla popisují vždy dostupný maximální výkon traktoru bez zvýšení výkonu, nikoliv jeho jmenovitý výkon jako dříve.

Nová řada Terrus CVT proto zahrnuje modely 6290 Terrus CVT (dříve 6300 Terrus CVT), 6315 Terrus CVT a 6340 Terrus CVT. Všechny modely Terrus jsou poháněny motorem FPT NEF 6,7 l, který nejsilnějšímu členu řady poskytuje výkon 340 koní. Tento výkon je k dispozici kdykoliv a maximální točivý moment činí 1 398 Nm při 1 400 ot/min. Navzdory vyššímu výkonu je hmotnost modelu 6340 Terrus CVT stejná jako u dvou menších kolegů, tedy 11 530 kg a celková přípustná hmotnost je 16 800 kg. Hmotnost se nezvýšila, a to i přesto, že nově má motor k dispozici nový externí vzduchový filtr, který pomáhá zkracovat dobu údržby.

Vylepšená převodovka

I když plynulá převodovka není u Steyr Terrus nic neobvyklého, u nového modelu 6340 Terrus CVT byla přepracována. Inovace se dotkly řady klíčových prvků, včetně hydrostatické jednotky, řídicího softwaru, komponent hnacího ústrojí, zadního diferenciálu a zadního vývodového hřídele.  Zkrátka převod většího výkonu vyžaduje výkonnější a efektivnější převodovku. Nové komponenty zajišťují spolehlivý provoz stroje i dlouhou životnost. Nová převodovka je doplněna o nový brzdový systémem Steyr S-Brake. Kdykoli řidič požádá o snížení rychlosti, ať už prostřednictvím multifunkčního ovladače, nebo pomocí pedálu, tento systém odhadne potřebnou zpomalovací sílu porovnáním cílové rychlosti vozidla se skutečnou rychlostí a na základě měření vstupního točivého momentu převodovky a údajů řídicí jednotky motoru, upraví použitou brzdnou sílu.  

Dva balíčky výbavy

Traktory Steyr 6340 Terrus CVT se vyznačují silnou hydraulikou. Ve standardu je průtok systémem 165 l/min, ale na přání může být zvýšen až na 220 l/min, který je více méně standard na českém trhu. To zaručuje, že si traktor snadno bude rozumět i s nářadím náročným na hydrauliku. Maximální nosnost zadního závěsu je 11 058 kg.

Nejsilnější model je, stejně jako všechny ostatní modely Steyr Terrus CVT, k dispozici s balíčky výbavy Evolution nebo Excellence. Oba nabízejí komplexní specifikaci včetně dotykového terminálu Infomat 1200, přičemž balíček Excellence přidává další prvky výbavy od Power Beyond po prémiové reproduktory. Standardní konfiguraci ISOBUS třídy 3 lze rozšířit na systém Tractor Implement Management (TIM), nejnovější komunikační protokol mezi traktorem a nářadím, který umožňuje přenášet data do nářadí a z něj a zvýšit tak produktivitu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down