Nemalá investice se vyplatila

Na dojivost, kvalitu mléka a zdravotní stav zvířat má vliv řada faktorů. Jedním z nich je kvalita používané senáže. O co nejlepší senáž dlouhodobě usilují ve Výrobně-obchodním družstvu se sídlem v Kámeně. Pomáhá jim v tom pásový shrnovač píce Kuhn MM 900, eliminující její znečištění na minimum.

Výrobně-obchodní družstvo se sídlem v Kámeně (VOD Kámen) vzniklo v roce 1993 z původního ZD Kámen. V současné době hospodaří na výměře 1960 ha zemědělské půdy, z níž je 500 ha trvalých travních porostů. Pozemky družstva se nacházejí v nadmořské výšce 480 až 680 metrů. Ekonomika družstva stojí na třech pilířích. Těmi jsou rostlinná výroba, živočišná výroba a provozování bioplynové stanice.

Dlouhá léta se značkou Kuhn

Ve VOD Kámen využívají dlouhá léta, a nejen při sklizni píce, stroje značky Kuhn. Tím prvním byly před více než dvaceti lety rotační brány a pneumatický secí stroj. Pak již následovala technika pro sklizeň a rozdružování balíků. Do živočišné výroby byl pořízen rozdružovač balíků Primor 3570 a pak již v roce 2012 následovala sklizňová technika. Tu tvořila výkonná žací trojkombinace FC 883 FF a FC 313 F FF s pracovním záběrem 8,8 m, která podstatně zvýšila kvalitu a produktivitu sklizně, a dále lis VB 2160 OC 14. Později, v letech 2016 a 2017, byly do linky na sklizeň píce velmi dobře začleněny také dva obraceče GF 6502 s pracovním záběrem 6,5 m. Za jednu z nejlepších investic však ve VOD Kámen považují nákup pásového shrnovače Kuhn MERGE MAXX 900, který odvádí perfektní práci již čtvrtou sezónu.*

Více v záříjovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *