22.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesený radličkový kypřič Väderstad Cultus HD pro univerzální využití

Radličkové kypřiče v neseném provedení mohou na menším zemědělském podniku zastat všechny práce, spojené se zpracováním půdy – od podmítky až po hlubší kypření půdy, prohlubování půdního profilu až po přípravu půdy před setím. Takové stroje na zpracování půdy vyrábí i firma Väderstad. Väderstad Cultus HD 425 byl k vidění na Dnech otevřených dveří firmy Agrall 2024.

Nesený kypřič Väderstad Cultus HD je k dispozici v pracovních záběrech 4,25 nebo 5,25 m. Může pracovat azždo hloubky 30 cm a jeho radličky jsou rozmístěny ve třech řadách. Výsledná rozteč radliček činí 27 cm. Se třemi řadami radliček tento kypřič dokáže intenzivněji mísit půdu s posklizňovými zbytky a urovnávat pozemek než kypřiče dvouřadé.

Robustní jištění proti přetížení

O kypření půdy se starají nové odolné radličky Cultus HD. Radličky budou udržovat pracovní hloubku  spolehlivě i v obtížných podmínkách a ztvrdlé půdě díky robustně koncipovanému jištění proti přetížení s uvolňovací silou, odpovídající zatížení až 680 kg. Pokud se ale radlička setká s překážkou, umí se zdvihnout do výšky, aby nedošlo k poškození.

Jako moderní produkt byl nesený radličkový kypřič Väderstad Cultus HD vyvíjen s ohledem na komfortní ovládání. Hloubka záběru radliček se nastavuje pohodlně plynule z kabiny. Hydraulický transportní zámek a nový unikátní systém Dynamic Control pro nastavení urovnávacích talířů před pěchem zvyšují plošnou výkonnost.

Automatické nastavení sekce talířů

Dalším zajímavým prvkem kypřiče je automatický systém nastavení urovnávacích kotoučů Dynamic Control. Tento systém vyvinul Väderstad proto, aby bylo zajištěno, že nivelační sekce pracuje vždy v optimální poloze. Nutnost opakovaného manuálního seřizování tak odpadá a současně je účinnost této sekce na urovnávání půdy stále zachována na požadované úrovni.

Pro případ, že je třeba dosahovat při práci ještě vyšší intenzity mísení půdy s organickou hmotou, je možné kypřič vybavit odhrnovačkami Väderstad MixIn.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down