14.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robustní válce Väderstad nejen na likvidaci hrud

Jedním z velice užitečných strojů firmy Väderstad jsou polní válce Rexius 650-1230. Jedná se o stroj, jenž se při zpracování půdy, a obzvláště v boji s hroudami, stal světově proslulým. Přitom vyniká jednoduchou a vysoce robustní konstrukcí.

Největší model Väderstad Rexius 1230 si mohli prohlédnout návštěvníci Dne otevřených dveří firmy Agrall 2024 přímo v sídle v Banticích. Se záběrem celých 12,3 m se jedná o skutečně velký stroj, vhodný i pro největší podniky, díky své velké plošné výkonnosti. Nicméně po sklopení činí jeho přepravní šířka jen 2,5 metru.

S velkým přítlakem i bez hydrauliky

Robustní konstrukce válců Väderstad Rexius znamená nejen odolnost a dlouhou životnost, ale také značný přítlak na prstence a intenzivní efekt na drobení a utužení půdy. I u velkého pracovního záběru je přítlak v celé šířce shodný, protože na vnější sekce přenáší robustní vinutá pružina hmotnost ze sekcí sousedních. Válec postačuje jenom táhnout, není zapotřebí řešit nějaké hydraulické dotěžování.

Jednotlivé prstence jsou vyrobeny z kvalitní oceli. Rovněž osy jsou vyrobené z nejkvalitnější, vysoce legované oceli. Mezi sekcemi válce se nacházejí pružné kotouče. Ty mají příznivý efekt na snížení opotřebování prstenců válců Väderstad Rexius při práci.

Doplňková výbava

Obsluhy traktoru, ochotné zastavovat, mohou válení pozemku spojit se sběrem kamene. Kameny si odloží do van, které jsou na válce montovány standardně. Na přání je možné i válce Rexius osadit secím strojem BioDrill pro setí meziplodin. Ve vhodných půdních podmínkách je pak možné sloučit zpracování půdy se setím.

Pro ještě intenzivnější likvidaci hrud, zvláště pokud ornice ještě neprošla obdobím mrazů, lze válce Väderstad Rexius doplnit o silné nože SingleKnife anebo DoubleKnife. Nože jsou vhodné i k likvidaci ztvrdlé vrstvy půdy na povrchu pozemku.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down