24.08.2023 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová „Generace 8“ rypadel Liebherr

Firma Liebherr nahradila řadu svých pásových rypadel novou, tzv. osmou generací. Stroje lze poznat na první pohled díky jejich novému designu, který odpovídá charakteristikám modelové řady „Generace 8“. Konstrukce rypadel prošla rozsáhlým přepracováním, aby tyto stroje dokázaly nabídnout ještě více komfortu, vyšší výkon a vylepšenou ergonomii ovládání.

Bezpečnost při práci zvyšuje široký výhled z kabiny spolu s kamerami pro kontrolu oblastí za rypadlem a po stranách. Automatické centrální mazání prodlužuje životnost komponent. Inovativní koncept údržby je založen na komponentech, snadno přístupných na spodní straně rypadla. Stav motorového a hydraulického oleje, stejně jako paliva a močoviny, je indikován na terminálu.

Pohodlná kabina

Kabina je vybavena klimatizací a nabízí velký vnitřní prostor. Pneumatické sedadlo tlumí jak horizontální, tak i vertikální kmity a novinkou je plnohodnotné LED osvětlení ve standardní výbavě.

K pohonu používají nová rypadla Liebherr Generace 8 nové motory, splňující limity normy Stupeň V. Palivo umí uspořit funkce automatické regulace volnoběžných otáček, zatímco práci pak usnadňuje automatické zvýšení otáček motoru, jakmile strojník pohne joysticky. Pásové podvozky jsou bezúdržbové, vodicí kladky mají mazání po celou dobu životnosti.

Efektivní provoz

Strojník si může zvolit jeden z několika pracovních módů. Výkon motoru a hydraulického systému je potom automaticky přizpůsobován zvolenému módu. Tak lze docílit hospodárnosti provozu při lehké práci, stejně jako maximální výkonnosti při obtížných pracích.

Nový model Liebherr R 928 Litronic má provozní hmotnost 28 950 až 31 500 kg a je poháněn motorem o výkonu 150 kW/204 k.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down