Nové konstrukce pneumatik se sníženými tlaky

Firma Michelin investuje nemalé finanční prostředky do výzkumu a vývoje pneumatik. V praxi to znamená přibližně pět procent ze zisku společnosti. Výsledkem je uvádění nových produktů v každém roce. Výrobce dbá i na ochranu životního prostředí, téměř sto procent použitých pneumatik je recyklováno. Buď se spalují ve speciálních pecích na teplo nebo jsou rozdrceny a použity do tartanu, či do nových chodníků a cest.
Na výstavní ploše firma představila již klasické pneumatiky pro zemědělce MultiBib, které spojují velký výkon v terénu s delší životností na silnici. Stále se zvyšující výkon traktorů vyžaduje speciální pneumatiky. Pro tento segment trhu Michelin nabízí pneumatiky pod označením MegaXbib.
Zajímavým výrobkem jsou pak pneumatiky, vycházející z technologie Ultraflex. Tato technologie patentovaná společností Michelin se týká nového plášťového profilu s větší ohebnou oblastí bočnic. Pneumatiky jsou tak schopné provozu při nejvyšším stupni deflexe, aniž by byla omezena výdrž a jejich životnost. Výhodou této konstrukce je nižší stlačení půdy, zvýšení trakce na mokré i suché půdě a tedy úspora času i paliva. Zvýšil se též jízdní komfort obsluhy. Technologii Ultraflex využívají dva druhy pneumatik Michelin. Pro výkony traktorů do 160 koní je to řada XeoBib, u které byl snížen tlak z 2,4 na hodnotu nižší než jeden bar a pro výkonovou třídu od 250 do 380 koní je určena řada AxioBib s tlakem sníženým na 1,6 baru.
Michelin ČR zastupuje též výrobky značky Kleber.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *