18.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové návěsy pro profesionální logistiku

Společnost KRONE Commercial Vehicle SE, která se zabývá výrobou návěsů za nákladní automobily a výměnných nástaveb, se angažuje i v zemědělské dopravě. Společně s dceřinou společností Knapen Trailers z holandského města Deurne, která od roku 2019 patří do skupiny Krone, si firma rozšiřuje sortiment o novinku pro nadcházející sezónu. Jako doplněk stávajících modelových řad transportních návěsů TX a GX od firmy Krone představuje značka Knapen nové návěsy pro kamionové tahače KX. Návěsy mají v zemědělství nejrůznější možnosti využití.

S distribucí techniky z holandského Deurne prostřednictvím vlastní obchodní sítě začala firma Krone již v roce 2022. Byla organizována četná převádění, kde zájem ze strany zemědělců a poskytovatelů služeb potvrdil správnost tohoto zaměření. Především při přepravě na střední a velké vzdálenosti se kombinace kamionového tahače v provedení Agro a návěsu s posuvným dnem jeví jako jednoznačně ekonomiky výhodnější řešení, než traktorová doprava.

Dva modely s mnohostranným využitím

Nová řada návěsů KX s vyprazdňováním pomocí posuvného dna zahrnuje dva modely KX 650 a KX 770 s objemem až 65, resp. 77 krychlových metrů. Oba dva návěsy se vyznačují celou řadou vlastností, které je předurčují k mnohostrannému využití.

Díky konstrukci z hliníku je pohotovostní hmotnost nových návěsů řady KX velmi malá, takže stávající ložný objem je možné využívat v plné míře. To nakonec podporuje i systém pro zakrývání ložné plochy, standardně v provedení s rolovací plachtou, na přání jako sklopná střecha s hydraulickým ovládáním. Do ložné lochy lze nakládat nejen sypké materiály, jako je řezanka od řezačky, ale dle potřeby taktéž palety, velkoobjemové vaky či balíky slámy. Návěsy tak lze flexibilně využívat k dopravě po celý rok.

Rychlé vyložení nákladu

Vyložení nákladu je rychlé: díky výkonným hydraulickým čerpadlům je návěs řady KX v průběhu 3,5 minuty kompletně vyložený. Napomáhá tomu ještě hydraulicky ovládaná zadní stěna a dálkové ovládání funkcí. Sypké materiály, jako například zrno obilovin či řepky, se nechají vyprazdňovat i pomocí otvoru se šoupátkem v zadním čele.

Díky tomu, že se materiál vyprazdňuje horizontálně, odpadá riziko převrácení návěsu. Kromě toho se nechají všechny funkce ovládat z kabiny tahače díky dálkovému ovládání. To je nejen komfortní, ale také bezpečné. A zajímavé jsou nové návěsy také svým novým a moderním designem.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down