27.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové nesené pluhy Pöttinger Servo 3000

Jednou z novinek firmy Pöttinger pro nadcházející sezónu jsou pluhy řady Servo 3000. Pod tímto názvem se skrývají nesené pluhy střední třídy. Představují syntézu dosavadních zkušeností  s výrobou nesených otočných pluhů a nových prvků. Pluhy mají být nenáročné na tahovou sílu i zvedací sílu a jednoduše nastavitelné.

Při vývoji nových pluhů se konstruktéři zaměřili na rám a na systém nonstop jištění proti přetížení. Servo 3000 je určené pro traktory o výkonu do 147 kW/200 k. Zároveň ale šikovně implementuje řadu prvků, osvědčených u větší řady Servo 4000.

S prvky od velkých pluhů

Pluhy Servo 3000 mohou být vyrobeny jako tří- až pětiradličné s různou roztečí orebních těles a výškou rámu. Stejně, jako doposud, mohou být vybaveny nonstop jištěním orebních těles proti přetížení Nova či plynulým hydraulickým ovládáním šířky záběru všech orebních těles Plus. Verze Servo 3000 Nova Plus pak disponuje oběma těmito systémy zároveň.

Nové nastavovací centrum

Šířka záběru prvního orebního tělesa se nastavuje pomocí vřetene, které pohybuje zakřiveným litým vahadlem. Toto vahadlo je součástí nově vyvinutého nastavovacího centra Servomatic. Systém se čtyřkloubovou kinematikou umožňuje snadné nastavení pluhu podle parametrů použitého traktoru. Například u již zmíněného záběru prvního orebního tělesa se postupuje tak, že stačí změřit vnitřní šířku rozchodu traktoru a stupnice na vřetenu pomůže s nastavením. Vnitřní šířka rozchodu traktoru 1000 až 1500 mm nabízí vysokou flexibilitu. Na přání je možné i hydraulické nastavení záběru prvního orebního tělesa.

Řešení pro plynulé otáčení

Součástí nastavovacího centra Pöttinger Servomatic je také válec pro plynulou změnu šířky záběru všech orebních těles. Tento válec funguje zároveň jako Memory válec a je účinný i při otáčení pluhu na souvratích. Během této činnosti memory válec pluh automaticky přitáhne z nastaveného záběru směrem k podélné ose. Na závěr přiložené videoukázky je efekt memory válce před otočením a po dotočení pluhu předveden. 

Víc informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down