Nové rozmetadlo a cisterna

Firma CRS Marketing, s. r. o., se již více než dvacet let specializuje na dvě oblasti zemědělské výroby. Tou první, širší, je prodej a servis zemědělské dopravní techniky a techniky pro aplikaci organických a minerálních hnojiv, druhou oblastí působení jsou technologie senážování objemných krmiv do vaků a do žlabů. Techniku pro tyto činnosti firma CRS Marketing také vystavovala, již tradičně, na venkovní ploše, kde se s jejími exponáty setkávají návštěvníci veletrhů Techagro již dlouhá léta.

Pro letošní veletrh Techagro si firma z Čížkovic připravila dvě novinky a několik dalších zajímavých exponátů. Pohled na stroje umístěné pod vlajkou CRS Marketing dává tušit, že je tu vystavena pouze kvalitní a prověřená technika. Stroje obuté pneumatikami Michelin, dva stroje s hydropneumatickým odpružením – zkrátka vysoký standard.

Dvě novinky
Jako první z novinek představujeme nové provedení rozmetadla hnoje. Model Annaburger HTS 24.04 má nyní dvouřadý podlahový řetězový dopravník s článkovaným vysokopevnostním ocelovým řetězem 14×50. Napínáky řetězu řetězového dopravníku jsou vybaveny kluznými ložisky. Centrální převodovka řetězového dopravníku s dvěma hydraulickými motory má oproti staršímu modelu o 25 % vyšší výkon.
Rozmetadlo je vybaveno korbou o délce 6,8 m a objemu 17 m3, kterou lze pomocí nástavků zvětšit na objem 23 m3. Korba samotná také doznala drobných úprav. Jednodušší čištění a nižší riziko tvoření nábalů by měl zajistit nový tvar profilovaného trapézového plechu s menším počtem drážek. Příkřejší a hladší vnitřní stěny by pak měly zabránit hromadění hmoty.
Frézovací válce jsou na novém modelu uchycené přírubami pro lepší výměnu profilových pouzder. Rozmetadlo Annaburger HTS 24.04 dostalo také novou BPW nápravu, mezi jejíž výhody můžeme zařadit větší úhel natáčení kol či možnost montáže širších pneumatik. Zesílená oj přenáší zatížení až čtyř tun. Na přání lze rozmetadlo vybavit profilovými řetězy Rübig, PE deskami pod řetězový dopravník apod. Pro agregaci rozmetadlo vyžaduje traktor s minimálním výkonem 180 k.*

Celý článek vychází v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *