18.02.2024 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka firmy Grimme – systém CropAnalyser

Německá firma Grimme má pro letošní rok připravenou zajímavou novinku z oblasti precizního zemědělství. Pomocí systému CropAnalyser může pěstitel brambor během procesu vyorávání zaznamenávat příměsi a velikosti brambor a z toho vyplývající výnosy sklizně podle odrůdy a dílčí plochy.

Systém je založen na procesu čtení laserovým paprskem, který zaznamenává celkový tok hlíz přes laserovou kameru nad pásem plnění zásobníku.

Automatické zpracování

Nasbírané údaje jsou automaticky zpracovávány a živě zobrazovány řidiči stroje a na portálu koncového zákazníka „myGRIMME“. Pomocí aplikace „Fields“ má uživatel možnost si na myGRIMME nechat zobrazit rozdělení velikosti hlíz, výnos a podíl příměsí v závislosti na poli. Aplikace „Crops“ umožňuje posouzení parametrů specificky dle odrůdy.

Pomocí portálu pro výměnu dat „agrirouter“ lze dále předávat standardizovaná data CropAnalyseru dalším systémům, jako např. informačnímu systému Farm Management.

Informace usnadní skladování a prodej brambor

Díky systému CropAnalyser firmy Grimme mají pěstitelé ihned k dispozici důležité informace, které mohou vhodně využívat ke skladování a prodeji brambor. Tak je možné zabránit zbytečným jízdám na pole a zjednodušit plánování následujících procesů. Navíc může zemědělec kontrolovat na základě platných dat od sázení po sklizeň úspěšnost pěstitelských opatření a vhodnost konkrétních odrůd do svých pěstitelských podmínek. V následujících letech je pak možné optimalizovat pěstování brambor. Kromě toho lze omezit pracovní zátěž při manuálním sběru vzorků a nahradit ji automatickým záznamem výnosů a velikostí hlíz.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down