Novinka mezi manipulátory s šířkou pod dvě stě centimetrů

Letošní expozice společnosti Cime byla věnována především dvěma novinkám, teleskopickým manipulátorům značek Merlo a kolovému nakladači Weidemann.
Nové Merlo Panoramic 25.6 patří ve své třídě mezi vůbec nejsilnější manipulátory. Maximální nosnost 2,5 t a zdvih 6 m doplňuje výška 1,92 m a asi nejzajímavější údaj, a to šířka pouze 1,8 m, která umožní tomuto teleskopu vjezd i do velmi úzkých objektů. Další novinkou v táboře zelených byl model Panoramic 55.9 CS s maximální nosností 5,5 t a zdvihem téměř devět metrů. To, co jej činí zajímavým, je systém pojezdu EPD (Eco Power Drive). Označení EPD je novým pojmem v oblasti hydrostatických pojezdů. EPD je jednoduše řečeno systém řízení pojezdu bez závislosti na zvyšování otáček motoru. Stroj má schopnost zvýšit výkon přenastavením hydrostatu, aniž by bylo třeba šlapat na plyn. Nakladač Weidemann T 4512 lze charakterizovat jako náhradu smykem řízených nakladačů. Tříválcový motor Yanmar dává výkon 31 k. Stroj o hmotnosti 2530 kg má pojezdovou rychlost do 20 km/h. Maximální výška v otočném bodě lopaty je 4503 mm, maximální horizontální dosah 2290 mm a maximální nosnost na paletizačních vidlích 1200 kg, při zcela vysunutém výložníku pak 440 kg. Vnitřní poloměr otáčení má příznivých 821 mm.
Poprvé v Čechách se představil též Lindner Geotrac 114. Traktor je vybaven čtyřválcovým turbomotorem Perkins o výkonu 119 koní. Výbava této řady Lindnerů směřuje k mnohem většímu komfortu.
Z dalších novinek rozsáhlé expozice Cime je třeba ještě jmenovat nový čelní nakladač MX U 8. Jde o ekonomický model s mechanickým paralelogramem, který se montuje na nižší výkonovou třídu traktorů za přístupnější cenu. Výčet novinek zakončíme vyžínacím ramenem Ferri TPE 520 s novými hlavami a s jinou trakcí nožů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *