08.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka u čelně nesených žacích strojů Pöttinger

Žací stroje Pöttinger splňují požadavky na nejlepší kopírování terénu, nízké ztráty odrolem a přesnost práce. S automatizovaným bočním posuvem ve tvaru oblouku nyní firma Pöttinger představuje zajímavou inovaci. Boční posuv čelního žacího stroje zaručuje optimální překrytí se zadně neseným žacím strojem při práci na svazích nebo při zatáčení.

Novinka byla představena na veletrhu Agritechnica 2023 na rozlehlém stánku firmy Pöttinger. A to na čelně neseném žacím stroji Pöttinger Novacat F 3100 Opticurve. Zakřivený výkyv umožňuje využití celého pracovního záběru vlastní žací lišty i celé kombinace.  Nový výkyv je řešen úmyslně jako zakřivený, protože systémy s přímým posuvem zanechávají za sebou několik centimetrů neposečeného porostu při každé jízdě.

Čistý řez

I když traktor na svahu nebo v zatáčce ujede do strany, díky posunu lišty směrem k vnitřnímu poloměru zatáčky nepřejede zadní pneumatika traktoru žádnou neposečenou píci. Navíc díky optimálnímu přesahu se zadním žacím strojem nezůstává na poli za soupravou stát žádná neposečená píce.

Volitelný automatický paket s podporou ovládání na ISOBUS terminálu ovládá žací stroj automaticky v závislosti na úhlu natočení předních kol traktoru anebo sklonu svahu doleva či doprava.  Pro obsluhu to znamená významné usnadnění práce po celý den.

Zvláštní výhody

Předností této nové technologie je schopnost automaticky reagovat na měnící se stupně překrytí mezi předním žacím strojem a traktorem nebo zadní jednotkou (jednotkami). Žádná píce se nepřejíždí, žádná píce nezůstává stát – ani na svahu, ani v zatáčce.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down