05.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pevná provedení rotačních bran Pöttinger Lion dostávají nový facelift

Rotační brány hrají v zemědělské koncepci společnosti Pöttinger významnou roli. Předností tohoto všestranného stroje pro zpracování půdy je vynikající rozdrobení a dobré promísení. Žádný jiný stroj se nedá tak flexibilně použít - do zorané anebo do jen minimálně zpracované půdy. Proto také firma Pöttinger své rotační brány stále rozvíjí a na tiskových dnech v Rakousku představila novou modelovou řadu Lion.

Kombinace rotačních bran se secími stroji umožňuje ekonomicky uvažujícímu zemědělci pořídit si racionálně dva stroje najednou. Rotační brány Lion vyrábí firma Pöttinger s pracovním záběrem od 2,5 m do 4,0 m. Nabízí přitom mnoho variant výbavy pro všechny půdy a různé velikosti farem. Pěkně vybavené nové rotační brány Lion mohli vidět zástupci odborných periodik na Tiskových dnech na samostatném stanovišti. 

Pečlivě připravené seťové lůžko

Dokonale připravené seťové lůžko se vyznačuje rovným horizontem zpracování, zpětným utužením a vhodným podílem jemné půdy. Díky uspořádání rotorů rotačních bran Lion probíhá aktivní zpracování půdy po celém záběru. To vytváří optimální podmínky pro klíčení a pro rovnoměrný růst rostlin. Unašeče nožů jsou integrované do převodové vany. To zajišťuje vysokou úroveň provozní spolehlivosti, protože nad rotory nedochází k proudění půdy. Organická hmota se nemůže namotávat a není nutná žádná samostatná ochrana proti kamenům.

Nože pro každé nasazení

Lion s 3,3 rotory na metr pracovního záběru lze použít jako rotační brány i jako rotační kultivátor. Se čtyřmi  rotory na metr pracovního záběru lze Lion použít pouze jako rotační brány. Ke změně způsobu práce stačí jednoduché přemístění nožů. Poloha nožů na tupo je vhodná pro tvorbu drobtovité struktury půdy. Jemné půdní částice se koncentrují v horizontu uložení osiva a chrání půdu před erozí.

Předběžné nože jsou naproti tomu určeny pro velmi dobré zpracování a promíchání půdy s rostlinnými zbytky v celém profilu. Nože rotačních bran Lion mají dlouhou životnost a zajišťují tak rovnoměrné zpracování půdy s intenzivním kypřením a rovnoměrným drobením. Pro ještě delší životnost lze na přání zvolit nože Durastar.

Novinka: Pracovní záběr se rovná dopravní šířce

Pro větší pohodlí se stranové kryty nyní nemusí vyklápět samostatně. Nože jsou v povolené dopravní šířce a plně využívají maximální pracovní záběr. To znamená, že není potřeba přestavovat stroje s pracovní šířkou 3,0 m, 3,5 m a 4,0 m pro silniční přepravu (přípustná přepravní šířka se v jednotlivých zemích liší). To přináší úsporu času.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down