28.11.2023 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v adaptérech od Zürn Harvesting

Německý výrobce Zürn Harvesting GmbH & Co. KG měl na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 také stánek. Návštěvníci veletrhu jej neponechali bez povšimnutí, díky adaptéru pro přímou sklizeň Profi Cut 530.

Adaptéry značky Zürn jsou oblíbeným a prověřeným řešením v případě, že je zapotřebí sklidit porost obilniny nebo například směsky na GPS metodou přímé sklizně. Přímá sklizeň biomasy má výhodu v tom, že se redukují přejezdy po pozemku i ztráty píce.

Nicméně výrobci samojízdných sklízecích řezaček stále vyvíjejí nové modely těchto vysoce výkonných sklizňových strojů. Proto konstruktéři u výrobce Zürn Harvesting zapracovali a vyvinuli novou generaci adaptérů pro přímou sklizeň Profi Cut. Tyto adaptéry jsou vhodné k agregaci se sklízecími řezačkami značek John Deere, Claas, Fendt a New Holland.

Harmonická spolupráce s řezačkou

Nové adaptéry Profi Cut se vyrábějí ve dvou provedeních: Profi Cut 530 s pracovním záběrem 5,3 m a Profi Cut 700 s pracovním záběrem 7 m. Obě verze ideálně spolupracují s nejnovějšími generacemi řezaček světových výrobců.

Nově se sedmi metry záběru jsou nové adaptéry vhodně připraveny pro vysokou výkonnost. Je sice možné pro sklizeň obilnin na GPS například v mléčně voskové zralosti využít také adaptér pro sklizeň kukuřice, pracující nezávisle na řádcích, ale speciální adaptér dokáže odvádět čistší práci. Díky sečení nízko nad zemí lze plynule sklízet i polehlé porosty.

A přísun píce ke vkládacím válcům řezačky je rovnoměrnější. Adaptéry Kemper se mohou využívat i ke sklizni porostů mužáka prorostlého či čiroku.

Adaptér s aktivní dopravou hmoty

Dále byl na stánku vystaven také adaptér Premium Flow 725 PF pro sklízecí mlátičky. Ten se také vyznačuje rovnoměrným přísunem hmoty - ale k šikmému dopravníku mlátičky. Hlavní zásluhu na tom má aktivní doprava posečené hmoty od kosy k průběžnému šnekovému dopravníku. Adaptér měl instalovaný boční aktivní dělič na ukázku toho, že přestavba ze sklizně obilovin na sklizeň řepky je nenáročná a rychlá.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down