06.12.2023 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový kit zpřístupňuje nejmodernější telematiku i starším strojům

Výrobce New Holland měl na svém rozlehlém stánku na Agritechnice také zajímavý „koutek“, věnovaný svým moderním technologiím precizního zemědělství. Zvídavému zraku neušly novinky. V pravé části snímku jsou komponenty nového systému IntelliView 12 Guidance Kit.

Pro uživatele samojízdného stroje New Holland nejnovější generace, v jehož označení nechybějí slova PLM-Intelligence, jsou zobrazené komponenty dobře známé. V kabině si provádí nastavení a odečítá důležitá data na barevné dotykové obrazovce terminálu IntelliView 12, který přijímá data o poloze stroje od přijímače signálu na střeše stroje. Dalším komponentem je navigační kontrolér PLM Cygnus.

Dostupnost i pro starší stroje

A nově bude možné tyto prvky instalovat i na stroje New Holland staršího roku výroby, tedy bez označení PLM-Intelligence. Se starším traktorem bude kompatibilní nový kit „IntelliView 12 Guidance“, který k němu může být doplněn dodatečně.

Součástí tohoto kitu je i PCM modul a webové rozhraní MyPLM Connect po dobu pěti let zdarma. S touto konektivitou bude starší traktor New Holland náhle umět odesílat data na počítač bezdrátově v reálném čase, stejným způsobem je i přijímat, umožněna je vzdálená podpora a přijímání update software na dálku bezdrátově. Nový kit má možnost i modulárního rozšíření o automatické hydraulické anebo elektrické řízení.

Přenosná sada pro NIR senzor

Další novinka v „koutku“ precizního zemědělství se vztahovala k senzoru NIR. Senzor NIR představil New Holland na Agritechnice 2019 (ještě před koronavirovou pandemií) instalovaný na zrnovém dopravníku sklízecí mlátičky řady CR. Tehdejší novinka má název technologie NutriSense a jejím výstupem jsou data o obsahu bílkovin v zrnu obilnin a oleje v zrnu řepky, zjišťovaná online v reálném čase při sklizni přímo na poli. Stejně tak umí NIR senzor zjišťovat i obsah výživných látek v řezance při sklizni řezačkou.

Nicméně mlátička i řezačka jsou sezónní stroje. NIR senzor lze z dopravníku zrna či výmetné roury řezačky demontovat a na farmě využívat i v kanceláři anebo mobilně například v terénním automobilu. Aby to bylo možné, připravil New Holland přenosnou sadu, do níž se NIR senzor vloží. Do dalšího kruhovitého otvoru se pak umístí analyzovaná plodina, ať je to zrno či píce z kukuřice. Na malém terminálu si pak obsluha zvolí, o jaký materiál jde, a odstartuje měření. Po jeho skončení jsou výsledky zobrazeny na terminálu a uloženy do paměti. Možné je tato data odeslat pomocí webového rozhraní MyPLM Connect anebo i vytisknout na integrované tiskárně. V terénu tak lze kdykoli zjistit například obsah sušiny pícnin a vhodný termín sklizně.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down