25.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový model tažených prutových bran Horsch Cura 18 ST

V rámci svých Tiskových dnů představila firma Horsch novinku i v oblasti techniky pro hybridní zemědělství – další tažený model prutových bran s označením Cura 18 ST. S pracovním záběrem 18,20 m se řadí mezi modely Cura 15 ST a Cura 24 ST.

Prutové brány Horsch Cura 18 ST vynikají velkou plošnou výkonností, vysokou stabilitou a robustní konstrukcí odolnou proti zkroucení, která je výsledkem uzavřené konstrukce rámu ze čtyřhranných profilů. Maximální výška rámu 450 mm umožňuje nasazení ve vysokých  plodinách a dělá z modelu Cura ST užitečný stroj nejen pro ekologicky hospodařící zemědělské podniky, ale i pro hybridní zemědělství.

Různé způsoby využití

Tradičně jsou jednotlivé pruty uchyceny a odpruženy individuálně. Přítlak prstů lze flexibilně přizpůsobit od 300 g až po více než 5 000 g. To umožňuje různé způsoby využití od tzv. vláčení na slepo  až po rozbíjení krusty nebo udržování polí "na černo". Úhel prutů lze nastavit pomocí hydraulicky výškově nastavitelných opěrných koleček a rozteč prutů činí 28 mm při tloušťce prutu 8 mm.

Cura ST standartně nabízí souvraťové nastavení, které umožňuje pohodlné otáčení s mírně nakloněnými bočními křídly bez poškození rostlin. K tomu přispívají i velká transportní kola. Na poli jsou  boční křídla v plovoucí poloze, která zaručuje dobré přizpůsobení každé části rámu povrchu pozemku.

Různá provedení prutů

V závislosti na půdních podmínkách lze pro tvrdé a těžké půdy použít osvědčené pruty s úhlem 100° nebo pruty s úhlem 125° pro lehčí a písčité půdy. Volitelně lze model Cura ST vybavit pruty za opěrnými koly pro kypření přitlačených plevelů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down