22.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový navigační systém Claas GPS-Pilot

Firma Claas má v nabídce celou řadu systémů z oblasti precizního zemědělství. Do této skupiny patří také satelitní navigace. Z navigačního systému GPS Pilot bude možné s pomocí nových funkcí vytěžit od roku 2024 více.

Terminál Cemis 1200 bude umět automaticky zakládat větší počet referenčních linií v rámci jednoho pozemku. Na základě importovaných anebo zaznamenaných hranic pole mohou být vypočítány a do paměti uloženy AB linie v podobě přímky anebo křivky pro různé oblasti či segmenty pozemku – ještě před zahájením zpracování pole.

Snazší práce na nepravidelných polích

Tento nový prvek usnadní zpracování především pozemků s nepravidelnými tvary. Vedle hlavního směru zpracování pole mohou být stanoveny jako referenční linie i obloukovité okraje polí. Jakmile pak řidič s traktorem do další oblasti pole přijede, postačuje mu pouze aktivovat referenční linie pro tuto oblast a ihned poté může pokračovat v práci s maximální přesností navádění.

Licence na korekční signál

Ve standardu obdrží zákazník licenci na dobu pěti let na korekční signál SATCOR 15 by Trimble RTX. Tento korekční signál umožňuje udržovat přesnost v souběžných jízdách na úrovni +/- 15 centimetrů. Pro ještě preciznější práce je pak určen korekční signál SATCOR 3 by Trimble RTX, jenž poskytuje přesnost s odchylkou +/- 3 centimetrů. V Severní Americe a v Evropě je kromě toho k dispozici ještě korekční signál SATCOR 3 FAST by Trimble RTX, který se při shodné úrovni přesnosti pyšní časem pro inicializaci pod dvě minuty.

Prostřednictvím rozhraní RTK NET je možné využívat různé korekční signály RTK, které uživatelům samojízdné techniky firmy Claas zajištují po dlouhou dobu opakovatelnost při přesnosti +/- 2 až 3 centimetrů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down