28.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový rám s lineárním posuvem Schmotzer VR 2

Na stánku firmy Amazone na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru nechyběla ani technika pro mechanickou kultivaci porostů. Sortiment firmy Amazone se o tyto stroje rozšířil integrováním výrobce Schmotzer Hacktechnik. Též od značky Schmotzer byly na stánku k vidění zajímavé novinky.

První novinkou na stánku firmy Amazone byl lineární posuvný rám Schmotzer VR 2 pro plečky. Tento rám přesvědčí svou velmi kompaktní konstrukcí, což může představovat výhodu především při plečkování za obtížných podmínek.

Velký rozsah posuvu rámu

Další předností je velká dráha příčného posunu rámu – celkem 600 milimetrů (tj. 300 milimetrů vpravo a 300 milimetrů vlevo). Tak je možné zajistit optimální navádění plečky bez poškozování rostlin kulturní plodiny i na souvratích s tvarem do zatáčky či na svažitých polích, kde může mít traktor snahu ujíždět ze svahu.

I přes spolehlivé fungování a velkou dráhu příčného posunu si nový rám VR 2 zachovává své extrémně kompaktní rozměry. Díky nim činí rozteč mezi přípojnými body u spodních táhel tříbodového závěsu traktoru a spojovacím bodem na plečce pouhých 470 milimetrů. Nový rám je tak oproti známému rámu s paralelním posuvem Schmotzer AV 5 kratší o celých 450 milimetrů. Zároveň patří k nejkompaktnějším rámům pro plečky na současném trhu.

Snížení odlehčení traktoru

Kompaktní konstrukce rámu také znamená přiblížení těžiště plečky k traktoru, který nepotřebuje tak velkou zvedací sílu. Také dotížení přední části traktoru nemusí být tak intenzivní a jízda po veřejných komunikacích je pohodlnější.

Rozchod kol na rámu se nechá plynule nastavovat v intervalu od 1,50 m až do 2,25 metru. S rozšiřovací sadou, nabízenou na přání, může být rozchod nastaven až na tři metry, takže pak je s plečkou možné pracovat i v záhonech, při pěstování například zeleniny. Na přání může být rám VR 2 osazen také stabilizačním kotoučem, jež najde využití při práci na svazích – zabraňuje ujíždění ze svahu. Samozřejmě je možné řídit příčný posuv rámu pomocí obrazu z kamer či zdvih a spouštění jednotek systémem Section Control.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down