06.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový Väderstad Carrier se zapojil do boje proti rezistentním plevelům

Společnost Väderstad udělala další krok v oblasti velmi mělkého zpracování půdy. Pro sezónu 2025 představuje novou verzi talířového podmítače Carrier 925, který je schopen pracovat s třemi řadami talířů spolu s unikátními talíři CrossCutter. Tento stroj bude důležitým krokem pro mechanické ničení odolných plevelů.

“Nová verze podmítače Väderstad Carrier 925 znamená, že můžeme změnit dvě řady talířů s roztečí talířů 12,5 cm na tři řady talířů s roztečí pouze 8,3 cm. Stroj je konstruován pro velmi mělké zpracování půdy s talíři Väderstad CrossCutter,” říká Wolfram Hastolz, obchodní manažer pro zpracování půdy ve společnosti Väderstad, a pokračuje:

„Stroj je určen pro velmi mělké zpracování půdy - třetí řada talířů CrossCutter na stroji Väderstad Carrier zužuje rozteč talířů na 8,3 cm. To znamená, že se výrazně zvyšuje intenzita zpracování půdy, tvorba jemné ornice a promíchání zbytků v ornici. To následně vede k vyšší klíčivosti plevelů a zbytků semen, které je pak zemědělec schopen zlikvidovat druhým přejezdem.”

Mělké seťové lůžko

Polní testy ukázaly, že tři řady talířů Väderstad CrossCutter dokáží efektivně vytvořit mělké lůžko a aktivovat plevel a zbytky semen v ornici po sklizni. Plná intenzita řezání a míchání je navíc schopna toto seťové lůžko zlikvidovat při druhém přejezdu, a zajistit tak hygienu pole před založením další plodiny.

Mechanickou kultivací proti plevelům

S rostoucím výskytem rezistentních plevelů, jako jsou například různé druhy trav, se snižuje počet nástrojů, které mají zemědělci k dispozici pro boj proti nim, a proto je třeba přidat další řešení pro mechanickou regulaci plevelů. Nový talířový podmítač Väderstad Carrier patří k těmto účinným strojům.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down