10.01.2024 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ocenění za design a modernizace kabiny

Dokud nebudou traktory autonomní, bude kabina jednou z nejdůležitějších celků na traktoru. Obsluha v ní totiž tráví dlouhé pracovní dny, a tak je potřeba, aby bylo prostředí i ovládání stroje co možná nejkomfortnější. Nové traktory Steyr Plus disponují novou modernizovanou kabinou, která zvyšuje pohodlí řidiče. Přepracovány byly některé ovládací prvky jako Multicontroller a nová je digitální přístrojová deska, která přehledně zobrazuje klíčové provozní údaje a zajišťuje snadné sledování informací. Přepracována byla i architektura elektroniky, která kombinuje přesnost s robustností.

Komfortní svezení zajišťuje mechanické odpružení kabiny, které je doplněno pneumaticky odpruženým sedadlem, což zajišťuje, že obsluha je zbavena otřesů přenášených na traktor při jízdě po nerovném terénu. S komfortním ovládáním stroje a hlavně s bezpečností souvisí ničím nerušený dobrý výhled ze sedadla řidiče. K dobrému výhledu přispívá nový výfuk s profilem U, který je umístěn tak, aby výhledu nebránil.

O tom, že i uživatelé menších traktorů chtějí ve svých strojích technologie precizního zemědělství vyplývá z prohlášení Ross Macdonald, produktového manažera pro užitkové traktory STEYR.

 "Jedním z klíčových bodů zpětné vazby od zákazníků, kterou jsme obdrželi při plánování této nové řady, bylo, že technologie precizních funkcí jsou na tomto výkonovém segmentu stále důležitější jak v zemědělství, tak v komunálních aplikacích. V reakci na to jsme zkonstruovali novou řadu Plus s možností dodání technologií včetně telematiky S-Connect a automatického navádění S-Tech s automatickým řízením. Výsledkem je, že ať už jsou tyto traktory jedinými traktory v podniku, nebo se jedná o menší stroje ve větším vozovém parku, mohou využívat stejné technologie, které jsou k dispozici u větších modelů, pro plnou efektivitu práce na poli, minimalizaci únavy obsluhy a poskytování přesných údajů, které pomáhají při přijímání obchodních rozhodnutí." Plná dostupnost traktorů Steyr Plus na všech evropských trzích začne v druhé polovině roku 2024.

Ocenění za design

Velmi moderní a zároveň praktický design traktorů Steyr Plus, ocenila německá Rada pro design, která nové řadě udělila cenu za vynikající produktový design v kategorii „Užitková vozidla“ v rámci German Design Awards. Ceny German Design Awards uděluje mezinárodní porota složená z předních odborníků z různých oblastí designu.

Traktory získaly nový ostrý vzhled. Nový styling modelu Plus zahrnuje stylové pruhy středového dílu mřížky chladiče, které ovšem mají i praktický význam - zajištují maximální proudění vzduchu k motoru. Černé rámečky pracovních světel kontrastují s bílým okolím a zlepšují osvětlení, zatímco špičatá hrana kapoty kombinuje líbivý ostrý styl s praktickou výhodou dobré viditelnosti dopředu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down