Osvědčená dopravní a aplikační technika

Zemědělská a dopravní technika, spol. s r.,o., Nové Veselí vznikla v roce 1993. Ve svých výrobních provozech v Novém Veselí a Bystřici nad Pernštejnem vyrábí zemědělské stroje a dopravní techniku. Za 13 let své činnosti si vybudovala přední postavení mezi výrobci návěsů a zemědělských strojů v České republice. Nabyté zkušenosti jí umožňují rychle reagovat na potřeby trhu i jednotlivých zákazníků. V letošním roce společnost obsadila na výstavě Techagro největší plochu ve své historii, aby představila odborné veřejnosti co nejvíce ze svého portfolia výrobků. Z novinek, které byly uvedeny na trh v poslední době zmiňme přívěs Galánek na přepravu balíků s nosností 11 tun, který doplňuje ještě návěs s nosností 15 tun. Inovacemi prošla též rozmetadla chlévského hnoje pod označením RM 16, RM 20 a RM 25. Po úpravě je ZDT montuje i na nákladní automobily různých značek. Ostatní zemědělská technika prochází průběžnými inovacemi, které jsou výsledkem spolupráce firmy s uživateli.
Výrobní program je skutečně rozsáhlý a zahrnuje dopravní techniku s přívěsy, návěsy a přepravníky zvířat, stroje na aplikaci močůvky a rozmetadla hnoje a minerálních hnojiv a speciální plošiny na přepravu stavebních strojů s nosností od 4 do 9 tun. Širokou oblast použití umožňuje kontejnerový systém.
ZDT je též výrobcem ocelových systémů včetně celých hal.
Bohaté zkušenosti a vhodné zázemí dovolují vyrábět i jednotlivé speciální stroje podle individuálních požadavků zákazníka.
Přibližně polovina výrobků je určena pro export. Největšími odběrateli jsou Slovensko, kde se podařilo loni prodat rekordní množství strojů a Dánsko. V kooperaci se zahraničními výrobci vyrábí ZDT sušicí pece a náhradní díly na zemědělskou dopravní techniku.
Stálicí v oblíbenosti mezi zákazníky je stále návěs Grand Super s nosností devět tun. Jde o nosič nástaveb pro víceúčelové použití. Velmi oblíbený je i hydraulický výměnný systém nástaveb Mega s univerzálními podvozky. Na ně lze umístit vanové nebo dvoustraně sklápěné korby, cisterny a rozmetadla hnoje. Žádané jsou též přepravníky zvířat a vozy pro přepravu balíků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *