03.08.2021 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pelhřimovští koupili německého výrobce

Podle informací serveru IHNED.cz koupil pelhřimovský výrobce zemědělských strojů Agrostroj německého výrobce nakladačů Stoll. Cenu firmy neuvedly. Společnost Wilhelm Stoll Maschinenfabrik má roční obrat přibližně 120 milionů eur (v přepočtu přes tři miliardy korun). Podle serveru je Stoll druhým největším světovým výrobcem čelních nakladačů pro zemědělství s produkcí kolem 22.000 kusů. Firma má 600 zaměstnanců a továrny v Německu, Polsku a USA. Agrostroj měl dosud 2700 zaměstnanců a letos by i bez Stollu dosáhl podle serveru tržeb kolem 6,5 miliardy korun.
"Byla to skvělá šance, jak významně rozšířit náš záběr a také získat finální produkt s tradiční značkou. Pracovali jsme na tom skoro dva roky. Deal jsme dotáhli minulé úterý v Düsseldorfu," řekl serveru generální ředitel a majitel Agrostroje Lubomír Stoklásek.
Velké změny ve Stollu podle serveru Agrostroj nechystá. Zůstane zachován výkonný management. "Velký inovativní potenciál a excelentní technické a konstrukční zázemí firmy Stoll poskytne Agrostroji zcela novou pozici v budoucí dlouhodobé spolupráci s našimi partnery," řekl serveru šéf obchodu Agrostroje Jaroslav Habáň.
Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down