08.03.2024 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plečka Pöttinger Flexcare s komfortním ovládáním Profiline

Firma Pöttinger nadále pokračuje v optimalizaci svého sortimentu závěsné techniky. Nově přichází s novinkou v oblasti svých strojů pro mechanickou kultivaci porostů. Radličková plečka Flexcare představuje flexibilně využitelný stroj v celé řadě různých plodin.

Nově může být plečka Pöttinger Flexcare vybavena komfortním ovládáním Profiline. K dispozici je nové ovládání pro všechny tyto plečky, v provedení až do 16 řádků.

Preciznost s ovládáním Profiline

S komfortním ovládáním Profiline může být závěsný stroj ovládán přímo prostřednictvím ISOBUS kompatibilního terminálu anebo na jiném ovládacím terminálu. Stlačení jednoho tlačítka postačuje k tomu, aby byla provedena konkrétní funkce.

Nářadí, v našem případě radličková plečka Pöttinger Flexcare, je olejem zásobováno z okruhu Load Sensing traktoru. To má výhodu také v tom, že od traktoru je odebíráno jen tolik hydraulického výkonu, kolik je ve skutečnosti zapotřebí.

Automatický zdvih jednotek

Každá jednotka plečky Pöttinger Flexcare je osazena dvojčinným hydraulickým válcem. Tento válec umožňuje každou jednotku samostatně zdvihnout, a to buď dotykem prstu na ovládacím terminálu anebo automaticky s využitím signálu o poloze GPS. Při kultivaci v klínech polí se jednotky postupně zdvihají či spouštějí, takže nedochází ani k opakované kultivaci, ani k poškozování kulturních rostlin. Řidič se přitom nemusí o fungování systému starat a může se soustředit na kontrolu kvality práce.

Komfortní ovládání Profiline, nabízené u plečky Pöttinger Flexcare na přání, dovoluje více, než jen zdvih všech jednotek najednou při dojetí k přímé linii souvratě. Umí také zvedat samostatné jednotky za jízdy v zakřivených úsecích pole. Pracovní orgány jsou s vysokou přesností s pomocí systému ISOBUS jednotlivě zvedány a opět spouštěny. Nové řešení přispívá k ochraně porostu kulturní plodiny před poškozením.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down