Po přestavbě motoru místo nafty řepkový olej

Společnost RCG – Agromex, s. r. o., nabízí zemědělskou techniku Fendt, Hawe, nakladače Weidemann a sklízecí stroje Claas. Kromě prodeje zajišťuje i prodej originálních náhradních dílů a záruční i pozáruční servis. Na právě skončeném veletrhu Tachagro představila na 712 m2 výstavní plochy zajímavé modely značek Fendt a Hawe.
Z několika novinek lze uvést traktor Fendt 820 Vario Greentec, který získal hned dvě ocenění. Patří mu Grand Prix Techagro v kategorii traktorů a cena časopisu Energie 21 vydavatelství Profi Press. Tento oceněný traktor vychází z řady Fendt 820, se kterou má shodné technické parametry. Podstatná je provedená přestavba motoru, umožňující modelu Greentec spalovat za studena lisovaný řepkový olej. Traktor je vybaven druhou nádrží na řepkový olej a kombinovaným ukazatelem množství pohonných hmot. Firma Fendt při vývoji tohoto modelu úzce spolupracovala s výrobcem motorů Deutz. Oba výrobci poskytují plnou záruku jak na upravený motor, tak i na celý traktor.
Další novinkou ve výbavě traktorů Fendt je standardně montovaný imobilizér pracující na principu čipového klíčku, podobně jako u automobilů. Výhodou pro uživatele je kromě ochrany proti odcizení jistě i sleva na pojistném, kterou na takto zajištěné traktory pojišťovny poskytují.
Zajímavých exponátů mezi traktory Fendt bylo více, například typ 936 Vario v netradiční černé barvě s mohutným výkonem 360 koní nebo restaurovaný model traktoru z roku 1961, který je stále plně funkční. Za shlédnutí jistě stál i vystavený model s odpružením přední nápravy či rozebraný traktor, zvednutý na předních a zadních ramenech. Výrobce na něm demonstroval účinnost standardně montované dvoučinné hydrauliky. Výhodou je například snadná výměna kola a ulehčení některých servisních úkonů. V letošním roce vyrobí továrna o dva tisíce traktorů více než loni. Termíny dodání pro zájemce o tuto značku se pohybují od jednoho do čtyř měsíců.
Již zmíněné stroje doplnila sklízecí mlátička Fendt 8350 a řada dalších traktorů.
Novinkou byl i vystavený velkoobjemový lis na hranaté balíky Fendt 12130.
Značku Hawe reprezentovala souprava tandemového podvozku WPS 20T/40 a překládací nástavby ULW–A 2500. Podvozek umožňuje rychlost 40 km/h, volit lze horní nebo dolní připojení. Nástavba o objemu zásobníku 26 m3 má překládací výšku 4,6 m a překládací výkon 200 až 400 t/h.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *