07.08.2023 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posklizňové linky, haly a halové systémy

Na letošní zemědělské výstavě Naše pole 2023 v Nabočanech na Chrudimsku se prezentovala i společnost PAWLICA Export s. r. o. prostřednictvím firem PAWLICA s. r. o. a AGE s. r. o. Obě tyto divize společnosti tvoří jeden synergicky fungující celek. Vzájemně se podporují a jsou úzce provázány.

„Firmy PAWLICA s. r. o. a AGE s. r. o. jsou již pátým rokem spolu pod jedním vedením a jsme rádi, že vzájemná synergie funguje, těší nás také, že i zemědělci toto spojení oceňují,“ zmínil jednatel společností Ing. Petr Pawlica MBA, který byl na výstavě osobně přítomen a diskutoval o novinkách se svými zákazníky.

Rostlinná sekce

Společnost PAWLICA s. r. o. je zaměřena na rostlinnou sekci. Patří mezi nejvýznamnější firmy na trhu zabývající se výstavbou posklizňových linek na klíč a dodávkami špičkových technologií pro posklizňovou úpravu zrnin a dalších komodit. Její nabídka zahrnuje zemědělské a průmyslové sušárny, sítové čističky obilí, dopravníky, pozinkovaná sila na obilí, ocelové konstrukce a mnoho dalších produktů od předních zahraničních i českých výrobců, jejichž vzájemná kombinace vytváří fungující celek – posklizňovou linku PAWLICA.

Poslední dobou firma realizuje nejen nové projekty, ale také druhé, třetí, ale i sedmé etapy rozšíření posklizňových linek nebo skladovacích areálů a rozšiřuje své dodavatelské portfolio.

Technologie, které dodává, pocházejí od ověřených zahraničních partnerů, kteří nabízejí specializované produkty nejvyšší kvality. Zastupuje německého výrobce sušáren Stela, amerického výrobce sil Brock, polského exportního výrobce sil BIN a nově jednoho z největších a nejuznávanějších evropských projektantů, výrobců a dodavatelů všech typů ocelových sil pro komerční a zemědělské účely AGI FRAME.

Pro živočišnou výrobu

Naproti tomu na živočišnou výrobu je zaměřena firma AGE s. r. o. Její specializací je výstavba multifunkčních hal vlastní výroby a halových systémů pro drůbež a prasata.

Od prvopočátku svého založení se AGE s. r. o. profiluje jako dodavatel technologií pro chov drůbeže a prasat. Jako jedna z mála českých firem se zabývá nejen vývojem a výrobou počítačů pro řízení farmy, ale i kovovýrobou, do níž spadá též výroba ocelových konstrukcí a hal. „Myslím si, že firma je úspěšná díky našemu přístupu k zákazníkům. Máme zkušené manažery, nabízíme tu nejlepší kvalitu za rozumnou cenu a se zajištěným servisem, který je v pohotovosti 24 hodin denně,“ říká výkonný ředitel Václav Bouz.

Z vlastní produkce pocházejí i technologie do stájí pro prasata (boxy, kotce a hrazení pro prasata), nebo nakládací plošiny pro krůty, dezinfekční rámy, tenzometrické závěsné váhy pro vážení brojlerů a krůt, a především efektivní ventilační systémy „ušité na míru“ přímo pro konkrétní chovy.

Speciálně pro účely řízení mikroklimatu vyvinula firma AGE s. r. o. inovovaný centrální řídicí systém AGE-VENT 300+ a nově i řídicí jednotku AGE-VENT PIGS oceněnou Zlatou medailí na výstavě Animal Tech 2023. Tato jednotka umožňuje řídit až 12 oddělení a 99 krmných míst stáje s prasaty.

Portfolio společnosti AGE s. r. o. v současnosti rozšířila nabídka produktů italské společnosti TECNO POULTRY, která je součástí americké skupiny AGCO. Nabízí voliérové technologie té nejvyšší kvality, reagující na povinnosti spojené se změnou evropské legislativy.

Pro malé i velké

Společnost PAWLICA Export s. r. o. se snaží vyhovět požadavkům jak velkých, tak i menších zemědělských podniků a soukromých zemědělců, jejichž poptávku například po silech menších rozměrů dokáže uspokojit přímo a jednoduše na svém e-shopu. Dokáže však pro ně připravit i individuální řešení. Vedení společnosti vidí budoucnost ve spolehlivosti, samoobslužnosti, nízkých provozních nákladech, a především v rychlé návratnost investic, což usnadní a zkvalitní práci nejedné generaci uživatelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down