Předvánoční setkání s technikou

Konec roku je ve společnosti Kverneland Group Czech s. r. o. již tradičně ve znamení Dnů otevřených dveří. Zemědělci a odborná veřejnost si po dobu tří dnů mohou prohlédnout vystavenou zemědělskou techniku jednotlivých zastupovaných značek. Konec roku je také časem, kdy zemědělci na základě výsledků hospodaření zvažují nákup nových strojů. Berounská výstavní akce je tak příhodným místem pro konzultace, upřesňování požadavků a uzavírání nových obchodů.

Nejinak tomu bylo i od 22. do 24. listopadu 2016, kdy na návštěvníky čekaly desítky strojů, od pluhů, techniky na zpracování půdy a setí přes výživu a ochranu rostlin až po sklizeň pícnin. Horké novinky mezi exponáty nebyly, ale o zajímavé konstrukce nebyla nouze.

Univerzální secí stroje

Secí stroje byly zastoupeny řadou modelů. Nejdříve si představíme univerzální secí stroje.

Kverneland Accord FlexCart je modulární univerzální secí stroj určený pro setí do připravené půdy, jehož základem je samostatný podvozek se zásobníkem, na jehož zadní tříbodový závěs lze pověsit diskovou secí lištu, přesný secí stroj Optima nebo radličkový secí stroj. Vlastní zásobník je osazen dvěma elektricky poháněnými dávkovači. V případě, že je secí stroj vybaven klasickou secí lištou, zásobuje každý dávkovač osivem polovinu lišty. V případě, že je FlexCart osazen sekcí pro přesné setí, je zásobník určen pro hnojivo, které jde přes dávkovače ke kotoučovým přihnojovacím radličkám.

Na výstavní ploše byl secí stroj FlexCart vystaven s osmimetrovou secí lištou vybavenou diskovými secími botkami, osazenými pro lepší čištění jedním diskem ocelovým a druhým plastovým. Přestože je v osmimetrovém pracovním záběru tento secí stroj určen spíše pro velké výměry, neznamená to, že je náročný na výkon traktoru. Díky tažené konstrukci mu postačí traktor o výkonu 180 k.*

Celý článek vychází v lednovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *