12.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přesný secí stroj Horsch Maestro CV/CX s novým pracovním záběrem 

Známý secí stroj Maestro CV/CX s pracovním záběrem 6 m je jedním z nejprodávanějších typů přesných secích strojů Horsch Maestro v Evropě. Kompaktní kombinace secího vozu a výsevních jednotek nyní doplňuje nová dvanáctiřádková verze s šířkou řádku 75 cm a tedy pracovním záběrem 9 m pro ještě vyšší výkonnost.

Tato kombinace je zajímavá zejména pro zemědělské podniky a poskytovatele služeb ve středně velkých zemědělských podnicích.  V budoucnu bude k dispozici také verze CV/CX s 18 řádky pro setí na šířku řádků 45 cm nebo 50 cm. Tyto dvě verze doplní portfolio Maestro o kompaktní, obratný secí stroj v segmentu pracovních záběrů 9 m.

Osvědčené dávkovací systémy

Osivo je s obvyklou přesností dávkováno osvědčenými systémy Horsch AirVac a AirSpeed. Díky univerzálnímu systému jednocení jsou dávkovací systémy mimořádně snadné na nastavení a obsluhu pro všechny plodiny. I při rychlosti jízdy až 12 km/h (s AirVac) nebo až 15 km/h (s AirSpeed) zajišťuje secí stroj Maestro přesné uložení zrna.

Systém dvojitého zásobníku MTS (Main Tank Supply) pojme 3 000 litrů hnojiva a 800 litrů osiva. Osivo je pomocí technologie MTS průběžně dopravováno k jednotlivým řádkovým jednotkám a tam dávkováno pomocí jednotky AirVac nebo AirSpeed. Zásobník hnojiva je vybaven osvědčenou dávkovací technologií Horsch a přihnojovací systém dokáže spolehlivě a přesně ukládat hnojivo pod patu.

Automatická regulace přítlaku

Řadové těleso má široký, stabilní paralelogram a je standardně vybaveno hydraulickým válcem pro vytváření přítlaku na botku. Přítlak až 350 kg na řádek lze regulovat ručně na terminálu nebo plně automaticky s inovativním systémem řízení přítlaku botek AutoForce. Hmotnost secího vozu se přenáší a využívá k vytváření přítlaku v celé šířce stroje, čímž se odlehčí zatížení kol secího vozu při setí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down